Поради водіям щодо керування авто у складних погодних умовах

e-mail Друк PDF
201015 tuman

Керування автомобілем - досить складний процес навіть в гарну погоду, а якщо на вулицях і дорогах мокре опале листя, туман, та ще й дощ, то все ускладнюється в декілька разів. Навіть досвідченому водієві зі стажем доводиться нелегко, не кажучи про новачків і стажистів.

Рух у тумані
Головною небезпекою при русі автомобіля в тумані є обмежена видимість. В тумані спотворюється відстань до об'єктів на дорозі і дистанція між вами і автомобілем, що йде попереду, здається в півтора-два рази більшою, ніж вона є насправді. Як правило, водії, що стали винуватцями аварій в тумані, вважали, що тримають необхідну дистанцію, не здогадуючись при цьому, що відбувається спотворення відстані. Крім того, відбувається зміна забарвлення променів деяких кольорів, наприклад, жовтий може здатися червонуватим, а зелений - жовтуватим.

Саме тому головною умовою їзди в тумані є значне зниження швидкості. Вміле користування світловими приладами автомобіля допоможе вам впоратися з обмеженою видимістю. Для того, щоб поліпшити обзорність і краще позначити себе на дорозі, включайте ближнє світло або протитуманні ліхтарі навіть у денний час. Але ні в якому разі не включайте дальнє світло, так як сильний пучок світла відбивається від найдрібніших частинок туману і створює враження "руху в молоці».

Рекомендації досвідчених автомобілістів:
• при потраплянні у смугу туману необхідно знизити швидкість і збільшити дистанцію;
• вибирати швидкість при поганій видимості треба таку, щоб була можливість вчасно зупинитися;
• у тумані краще уникати зупинок, але якщо виникла необхідність, то знижуйте швидкість плавно, кілька разів, натискаючи на педаль гальма, щоб попередити про свої наміри інших водіїв;
• на дорозі краще уникати зайвих маневрів;
• коли машина потрапляє в туман, на склі починає осідати конденсат, тому перед поїздкою не зайвим буде перевірити роботу склоочисників та під час руху періодично їх включати.

Виконання маневрів і поворотів
У зв'язку з викладеними вище труднощами керування автомобілем по осінніх дорогах, необхідно бути досить уважним при виконанні маневрів. Готуйтеся до виконання маневру заздалегідь, зменшуйте швидкість і прагніть спрогнозувати можливі ризики при виконанні повороту, наприклад, пішохода, який стоїть на узбіччі або недосвідченого, «невірного» водія з правої сторони. При маневрах є і свої особливості управління кермом - рухи повинні бути чіткими і короткими.

Прийоми керування автомобілем на повороті в дощ практично такі ж, як і при управлінні на слизькій дорозі. Але в дощ проходження поворотів ускладнюється ще обмеженням видимості та поля зору, тому при виконанні повороту дуже важливо зберігати безпечну дистанцію з автомобілем, що йде попереду. Потрібно пам'ятати, що можливість заносу через слизькості покриття особливо велика на повороті. Крім того, якщо ви будете їхати впритул до автомобілю, що йде попереду, то на вітровому склі буде осідати солідний шар бруду. Особливо важливо утримувати автомобіль у межах своєї смуги на повороті. Інтенсивний дощ може розмочити узбіччя так, що вони покриються дуже слизькою плівкою. Різниця в зчіпних властивостях дороги й узбіччя може зіграти фатальну роль - автомобіль занесе.

Якщо ви з якихось причин опинитеся на розмоченому узбіччі дороги, не потрібно робити ніяких різких рухів кермом і педаллю гальма - цим ви тільки погіршите своє положення. Треба плавно знизити швидкість, гальмуючи за допомогою двигуна, і повернутися на дорогу. Потім, не поспішаючи, проїхати кілька метрів (наприклад, по калюжі) для того, щоб «промити» протектор від накопиченого бруду.

Якщо на повороті дороги ви помітили навіть неглибоку калюжу, то краще знизити швидкість і проїхати по ній всіма чотирма колесами. Справа в тому, що при проїзді однією стороною автомобіля через калюжу може виникнути різке збільшення опору хитання з цього боку, і як наслідок - несподіваний для водія розворот машини.

Рекомендації досвідчених автомобілістів:
• не забувайте, що дрібний дощ небезпечніше зливи – на дорозі утворюється слизький небезпечний шар бруду;
• не шкодуйте грошей на якісні «двірники», вони коштують дешевше, ніж розбита через втрату видимості і керованості машина і втрачене здоров'я;
• не лінуйтеся заливати воду для склоочисників – ваша праця окупиться зручністю, спокоєм і безпекою їзди в дощову погоду;
• при проходженні повороту знизьте швидкість, уважно контролюйте положення свого автомобіля на проїзній частині;
• не робіть різких рухів кермом, гальмом, педаллю акселератора;
• не захоплюйтеся швидкістю на залитій водою дорозі;
• частіше протирайте скло фар і підфарників - це полегшить умови вашого руху.

Жовківщина

Корисно

Випадкове зображення

rda_p18.jpg

Шановні відвідувачі!

Ми радо вітаємо Вас на сторінках нашого сайту. Достовірна інформація, відомості про Жовківський район, останні новини з життя регіону – все це для Вас.

1 2 768x400346416

5a7acda4b8b14104895330

banner160x236meet your child

1 1497598187 300x198.9539748954 1 0

1523954433 nez pracya222

ШЛЯХ ПЕРЕСЕЛЕНЦЯ

0-800-501-727

Жовківська райдержадміністрація

Гаряча лінія з питань надання субсидій

(з 8.00 – 17.00)

Громадське опитування «В якому місці має бути встановлений пам’ятник Т.Г.Шевченка у м. Жовква?»

Насамперед визначимо місце де постане Кобзар. Пропонуються такі місця:

Яку інформацію ви бажаєте бачити у нас на сайті

До нас завітало

mod_vvisit_counterСьогодні50
mod_vvisit_counterВчора762
mod_vvisit_counterЦього тижня5899
mod_vvisit_counterМинулого тижня5167
mod_vvisit_counterЦього місяця16254
mod_vvisit_counterМинулого місяця33283
mod_vvisit_counterВсього2402826

Президент України

Урядовий портал