Святкове богослужіння на цілющому джерелі присілка Заглина

e-mail Друк PDF
IMG 7387

Сьогодні, 13 вересня, в день свята Покладання Пояса Пресвятої Богородиці відбулось відпустове свято у місці чудесного явлення Пресвятої Богородиці у присілку Заглина на Жовківщині.

Біля джерела явлення Божої Матері відбулась Архиєрейська Божественна літургія святителя Іова Золотоустого, яку очолив Владика Димитрій (Рудюк).

Участь у заході взяли керівник апарату Львівської ОДА Маріанна Вільшинська, голова Жовківської райдержадміністрації Надія Щур, заступник голови Жовківської районної ради Алла Жук.
Це щорічне богослужіння відбувається в рамках Всеукраїнської Патріаршої прощі, що традиційно звершується до цього святого місця в день відпустового свята.
За богослужінням також молилися священики Львівської та сусідніх єпархій, що прибули на святкування, звершуючи духовну опіку над своїми парафіянами.
Насамкінець Високопреосвященний митрополит Димитрій з ієрархами та духовенством спустилися до цілющого джерела, проспівали молитву до Божої Матері «Царице моя, Преблагая...» та випили джерельної води.
Довідково:

Заглина — частина села Монастирок Жовківського району Львівської області. Відоме чудотворним джерелом, де, за легендою, у 17 столітті об'явилася Матір Божа. Є місцем паломництва.

За свідченнями архівних документів, у ХV— ХVІ століттях тут був монастир отців Василіян. Ченці тут переховувалися від нападів татар.

За переказом, під час одного з нападів, татари зруйнували монастир, і вижити вдалося лише одному монаху. Він поселився окремо в урочищі біля села. Через самотній спосіб життя його прозвали самцем. Згодом і місцевість, де він мешкав теж назвали Самцем. Сюди почали тікати люди з навколишніх сіл перед нападами ворогів. Тут вони спільно молилися і просили Господа захоронити їх від небезпеки.

За легендою, у ХVІІ столітті біля села гралися пастушки. Серед них була дівчинка Маруся, якій одного разу під час молитви з'явилася Діва Марія. Маруся розповіла односельчанам і священику про те, що їй з'явилася Пречиста Діва і повела їх на місце появи. Але не всі повірили. Були і такі, що сміялися з неї та глузували. Дитина плакала. Але раптом підвела очі вгору і знову побачила свою небесну гостю. Маруся сказали: "Вона тут, я її бачу". За проханням Богоматері дівчинка підійшла до гори і рукою розгорнула землю. Сталося чудо: з-під землі почало бити джерело. З того часу і донині місцеві жителі джерело називають "Марусею".

У 1872 році єпископ Перемиський Іван Ступницький надав джерелу у Заглині статус відпустового місця і 13 вересня тут щорічно святкують празник Положення пояса Пречистої Діви Марії.

IMG 7370

IMG 7427

IMG 7472

IMG 7536

IMG 7444

IMG 7573

Жовківщина

Корисно

Випадкове зображення

rda_p02.jpg

Шановні відвідувачі!

Ми радо вітаємо Вас на сторінках нашого сайту. Достовірна інформація, відомості про Жовківський район, останні новини з життя регіону – все це для Вас.

1 2 768x400346416

5a7acda4b8b14104895330

banner160x236meet your child

1 1497598187 300x198.9539748954 1 0

1523954433 nez pracya222

ШЛЯХ ПЕРЕСЕЛЕНЦЯ

0-800-501-727

Жовківська райдержадміністрація

Гаряча лінія з питань надання субсидій

(з 8.00 – 17.00)

Громадське опитування «В якому місці має бути встановлений пам’ятник Т.Г.Шевченка у м. Жовква?»

Насамперед визначимо місце де постане Кобзар. Пропонуються такі місця:

Яку інформацію ви бажаєте бачити у нас на сайті

До нас завітало

mod_vvisit_counterСьогодні431
mod_vvisit_counterВчора1033
mod_vvisit_counterЦього тижня3713
mod_vvisit_counterМинулого тижня5906
mod_vvisit_counterЦього місяця12742
mod_vvisit_counterМинулого місяця24980
mod_vvisit_counterВсього2424294

Президент України

Урядовий портал