У Мінприроди напрацьовують план боротьби з неконтрольованим розповсюдженням інвазійних чужорідних видів

e-mail Друк PDF
colorado potato 1533884902 613x331.78625 3 0

Неконтрольоване розповсюдження в природному середовищі видів-вселенців створюють глобальну загрозу біорізноманіттю. Саме ці види флори і фауни в силу різних причин, переважно спричинених господарською та іншою діяльністю людини, які опинилися у нових умовах, можуть спричинити масштабний негативний вплив на місцеві види та екосистем. Окремі з них несуть пряму загрозу якості життя та здоров’ю людини.

Інвазійні чужорідні види є одним з головних негативних факторів, що призводять до зменшення або зникнення багатьох місцевих видів дикої флори та фауни, наносять збитки сільській та іншим сферам економіки України.

Відтак, у Мінприроди створили робочу групу з питань чужорідних інвазійних видів, мета якої - напрацювання організаційно-правових шляхів посилення боротьби з неконтрольованим проникненням та розповсюдженням видів-вселенців.

Види-вселенці зустрічаються в усіх таксономічних групах живих організмів, включаючи тварин, рослин, грибів та мікроорганізмів і можуть впливати на всі типи екосистем.

В Україні відомими прикладами видів-вселенців, які наносять шкоду сільськогосподарським культурам, здоров'ю людини, викликають суттєве зменшення чисельності популяцій місцевих видів є такі рослини, як борщівник, амброзія, серед тварин – колорадський жук, молюск рапана, реброплав мнеміопсіс.

Небезпечним алергеном для людини є амброзія. А після контакту з борщівником викликає появу подразнень на шкірі, які довго не заживають.

Представником цього виду є злісний шкідник сільського господарства колорадський жук. До речі, рапана спричинила значне зменшення кількості мідій, устриць та інших місцевих видів молюсків у Чорному морі. Поява реброплава мнеміопсіса в Азово-Чорноморському басейні призвела до скорочення чисельності промислових видів морських риб.

За оцінками фахівців збитки від неконтрольованого розповсюдження нових видів рослин, тварин, становлять у світі від 55 до 248 млрд. доларів США щороку. Боротьба з найбільш небезпечними чужорідними рослинами коштує світові 1,4 трлн. доларів на рік.

Проблема видів-вселенців є настільки серйозною, що положення про необхідність вжиття скоординованих заходів контролю за ними увійшли в тексти міжнародних договорів, таких як Конвенція про біологічне різноманіття та Бернська конвенція про охорону дикої флори і фауни та природних середовищ існування в Європі.

У 2014 році Європейський Союз схвалив спеціальну директиву, спрямовану на посилення заходів боротьби з видами-вселенцями, а також затвердив список найбільш небезпечних видів.

Україна є учасником цього міжнародного договору.

Наразі робоча група при Мінприроди працює над створенням інформаційної системи екологічних загроз адвентивних (чужорідних) видів України та вивчає можливість складання і затвердження на національному рівні списку ІЧВ, що становлять найбільшу загрозу.

Крім того, членами групи розпочато роботу щодо розроблення Національної Стратегії України щодо боротьби з розповсюдженням інвазійних чужорідних видів. Зокрема, підготовки відповідних змін до актів законодавства щодо проблематики ІЧВ.

Жовківщина

Корисно

Випадкове зображення

rda_p10.jpg

Шановні відвідувачі!

Ми радо вітаємо Вас на сторінках нашого сайту. Достовірна інформація, відомості про Жовківський район, останні новини з життя регіону – все це для Вас.

1 2 768x400346416

5a7acda4b8b14104895330

banner160x236meet your child

1 1497598187 300x198.9539748954 1 0

1523954433 nez pracya222

ШЛЯХ ПЕРЕСЕЛЕНЦЯ

0-800-501-727

Жовківська райдержадміністрація

Гаряча лінія з питань надання субсидій

(з 8.00 – 17.00)

Громадське опитування «В якому місці має бути встановлений пам’ятник Т.Г.Шевченка у м. Жовква?»

Насамперед визначимо місце де постане Кобзар. Пропонуються такі місця:

Яку інформацію ви бажаєте бачити у нас на сайті

До нас завітало

mod_vvisit_counterСьогодні2025
mod_vvisit_counterВчора2945
mod_vvisit_counterЦього тижня4970
mod_vvisit_counterМинулого тижня18247
mod_vvisit_counterЦього місяця50522
mod_vvisit_counterМинулого місяця74173
mod_vvisit_counterВсього2332800

Президент України

Урядовий портал