На Львівщині за підтримки ЄС реалізують проект з підсилення державних фінансових систем місцевих урядів

e-mail Друк PDF
3 1531387316 613x407.645 3 0

Сьогодні, 12 липня, голова Львівської ОДА Олег Синютка зустрівся із представниками проекту «ЄС для підсилення державних фінансових систем місцевих урядів» Бориславом Петковим та Галиною Маркович. Центральна тема зустрічі – практичне впровадження Проекту на Львівщині.

«Сьогодні Львівщина демонструє хороші показники розвитку. Зокрема, ми щотижня відкриваємо нові виробничі потужності, а це - нові робочі місця та можливість для людей працювати на власній землі. І в цьому процесі розвитку дуже важливим є прогноз дохідної частини громад, тобто перехід до реального планування», - зазначив голова Львівської ОДА Олег Синютка.

Також очільник області окреслив ті напрямки, на які важливо зробити акцент під час реалізації Проекту. Це зокрема, налагодження комунікації між державними центральними та місцевими органами відповідальними за фінансову політику та навчання фінансових кадрів на місцях.

«Ми маємо великий потенціал і сьогодні дуже важливо ті можливості, які дає ваш проект, реалізувати на території Львівської області», - наголосив Олег Синютка.

Метою проекту «ЄС для підсилення державних фінансових систем місцевих урядів» є спроможна, ефективна, прозора та підзвітна система управління місцевими фінансами, орієнтована на досягнення сталих цілей у сфері економіки та розвитку відповідно до зобов'язань уряду за Угодою про асоціацію між Україною та ЄС і згідно зі Стратегією реформування системи управління державними фінансами України на 2017-2021 роки.

«Львівщина – наша пілотна область. Всі навчання, які ми проводимо будуть скеровані на децентралізацію. Тут дуже важливим є автоматизований зв'язок із громадою, щоб інформація від них йшла на рівень Мінфіну. Ми будемо приїжджати з експертами та залучати місцевих експертів»,- розповів керівник групи експертів проекту Борислав Петков.

Програма передбачає реалізацію чотирьох компонентів: покращення процесу бюджетування та бухгалтерського обліку в органах місцевого самоврядування, розробку комплексної інформаційно-аналітичної системи управління плануванням та виконанням місцевих бюджетів (на основі результатів та в координації з програмою Світового Банку та ЕС «WB-EU Trust Fund»), кращий нагляд за управлінням місцевим боргом, ефективний фінансовий контроль і зовнішній аудит на місцевому рівні.

«На область лягають великі повноваження у зв’язку із створення об’єднаних громад. І бюджетна система якщо можна так сказати не зовсім до цього пристосована. Тому основний напрямок буде пов'язаний із удосконаленням бюджетного процесу, програмне забезпечення, і важливий компонент – це внутршній контроль і зовнішній аудит. Багато хто демократію і децентралізацію розуміє зовсім по іншому. І забувається такий важливий як контроль, ефективність використання і відповідальність. Важливим питанням є і боргова політика. Також потрібно переглянути повноваження обласного рівня для того, щоб мати можливість задавати вектор розвитку не лише на території громади, але й на території району та області», - зазначила експерт проекту Галина Маркович.

Проект «ЄС для підсилення державних фінансових систем місцевих урядів» на Львівщині стартує вже наступного тижня.

Жовківщина

Корисно

Випадкове зображення

rda_p01.jpg

Шановні відвідувачі!

Ми радо вітаємо Вас на сторінках нашого сайту. Достовірна інформація, відомості про Жовківський район, останні новини з життя регіону – все це для Вас.

1 2 768x400346416

5a7acda4b8b14104895330

banner160x236meet your child

1 1497598187 300x198.9539748954 1 0

1523954433 nez pracya222

ШЛЯХ ПЕРЕСЕЛЕНЦЯ

0-800-501-727

Жовківська райдержадміністрація

Гаряча лінія з питань надання субсидій

(з 8.00 – 17.00)

Громадське опитування «В якому місці має бути встановлений пам’ятник Т.Г.Шевченка у м. Жовква?»

Насамперед визначимо місце де постане Кобзар. Пропонуються такі місця:

Яку інформацію ви бажаєте бачити у нас на сайті

До нас завітало

mod_vvisit_counterСьогодні332
mod_vvisit_counterВчора751
mod_vvisit_counterЦього тижня5801
mod_vvisit_counterМинулого тижня6993
mod_vvisit_counterЦього місяця25203
mod_vvisit_counterМинулого місяця71011
mod_vvisit_counterВсього2378492

Президент України

Урядовий портал