«Белзька брама» - мешканців області запрошують на Міжнародний фольклорний фестиваль

e-mail Друк PDF
 1531386025 322x454 3 0

15 липня о 13:00 год на площі біля міської ради м. Белз відбудеться міжнародний фольклорний фестиваль «Белзька брама».

Метою заходу є сприяння створенню у світі позитивного іміджу України, розвиток, взаємозбагачення та популяризація національних культур, а саме української, польської та єврейської.

Гостей фестивалю чекає насичена програма: виступи колективів із Республіки Польщі, Держави Ізраїль та України, караоке, шоу Центральної Школи Бойового Гопака, виставка народних майстрів та презентація кулінарних виробів місцевих виробників.

Місто Белз – одне з найдавніших міст України, місто яке поєднує українську, польську та єврейську культури. Територію міста та його околиці відносять до Державного історико-культурного заповідника. Тут збереглися дерев`яні церкви, католицький та єврейський цвинтарі, ратуша XVII ст. в якій знаходиться історико-краєзнавчий музей. Комплекс сакральних споруд урочища «Замочок» знаходиться на південний схід від середмістя, саме тут почалась історія давнього княжого міста Белз.

Що відвідати та подивитись:

- Костел Пресвятої Діви Марії. Нинішній костел постав 1926 року як гарнізонний.

- Каплиця Святого Валентина. В 2005 р. тут встановлено лазерну копію
Белзько-Ченстоховської Матері Божої.

- Церква Святої Параскеви (XVII ст.) є найдавнішою вцілілою церквою Белза. Ця дерев`яна церква розташована недалеко від центру, на старому цвинтарі, належить до церков галицького типу.

- Комплекс монастиря домініканів. Від величного монастирського комплексу вціліли лише окремі фраґменти, та колись костел був чинний впродовж 400 років. На сьогодні вцілілою є монастирська дзвіниця. На захід від дзвіниці стоїть північний келійний корпус з годинниковою чотириярусною вежею на стінах якої виявлено барокові розписи, що зображують окремі моменти з життя домінікан XVII-XVIII ст.

- Комплекс монастиря Домініканок складається із костелу св. Миколая (1657 р.) та монастирських келiй жіночого монастиря чорниць-домініканок (1743 р.). Костел прикрашають скульптури чотирьох святих, а поруч розташована дзвіниця. Адреса: м. Белз, вул. Савенка, 3.

- Аріанська вежа (1606 р.) – невисока шестикутна споруда. Вежа розташована на давньому цвинтарі (про що свідчать рештки поховань, виявлені у 2003 р. під час проведення археологічних досліджень). Над її входом є плита з зображенням гербу Равіч. Адреса: м. Белз, пл. Л. Українки.

- Молитовний будинок товариства Ішре Лев (1909 р.) збудований коштом впливового белзького мешканця Файвеля Таубе. Первісно це була добротна синагогальна споруда з дорогим, пишно оздобленим, вівтарем.

- Будинок адвоката по вул. Савенка, збудований у 1910 р. є однією з найгарніших споруд міста.

- Єврейський цвинтар на якому поховані белзькі равини, чудотворний хасидський цадик Шолом Роках з родиною.

- Скульптура Св. Вінцента, який допомагав хворим та убогим в місцях, які знищила війна, походить з ХVІІІ ст.

Жовківщина

Корисно

Випадкове зображення

rda_p07.jpg

Шановні відвідувачі!

Ми радо вітаємо Вас на сторінках нашого сайту. Достовірна інформація, відомості про Жовківський район, останні новини з життя регіону – все це для Вас.

banner160x236meet your child

1 1497598187 300x198.9539748954 1 0

1523954433 nez pracya222

ШЛЯХ ПЕРЕСЕЛЕНЦЯ

0-800-501-727

Жовківська райдержадміністрація

Гаряча лінія з питань надання субсидій

(з 8.00 – 17.00)

Громадське опитування «В якому місці має бути встановлений пам’ятник Т.Г.Шевченка у м. Жовква?»

Насамперед визначимо місце де постане Кобзар. Пропонуються такі місця:

Яку інформацію ви бажаєте бачити у нас на сайті

До нас завітало

mod_vvisit_counterСьогодні794
mod_vvisit_counterВчора2414
mod_vvisit_counterЦього тижня3208
mod_vvisit_counterМинулого тижня16251
mod_vvisit_counterЦього місяця38890
mod_vvisit_counterМинулого місяця80325
mod_vvisit_counterВсього2246995

Президент України

Урядовий портал