Історії героїв: сім оповідань про мужність українських вояків у зоні АТО

e-mail Друк PDF
63 main new.1508137806

Збройний конфлікт на Донбасі почався в квітні 2014 р. З тих пір тисячі кадрових військових і добровольців опинилися в зоні антитерористичної операції, щоб захистити Україну.

5 share

Ігор Гордійчук, один з найвідоміших українських героїв. На самому початку війни очолював загін спецпризначення в тилу ворога, командував операцією із захоплення стратегічної висоти Савур-могила. Після захоплення висоти довго утримував її, а коли довелося відступати, загін Гордійчука потрапив під удар ворожих "Градів". Один з осколків влучив йому в потилицю. Бойовики не стали брати пораненого в полон, залишивши його помирати в полі. Однак Гордійчук вижив. Два місяці лікарі боролися за його життя, і все-таки врятували героїчного командира. Президент Петро Порошенко присвоїв Гордійчуку звання Героя України і вручив орден Золота Зірка. Також Гордійчук нагороджений орденами Богдана Хмельницького II та III ступенів.

Павло Чорій – десантник з 79-ої аеромобільної бригади. Під час бою йому осколком пошкодило око, але він продовжив битися. Павло затискав вибите око рукою і не припиняв стріляти по ворогам, поки у нього не закінчилися патрони. Він підібрався до кабіни ГАЗ-66, який (з його товаришами всередині) зім'яв ворожий БТР. Поранений солдат допоміг однополчанам і витягнув їх з уламків машини, все так же затискаючи очей рукою. Після цього він зголосився супроводжувати їх в госпіталь і вже тільки там знепритомнів від болю і крововтрати. 20 червня 2014 р. Павлу вручили орден "За мужність" III ступеня. Зараз замість втраченого правого ока у нього стоїть тимчасовий протез, але у воїна є надія на те, що йому зможуть поставити більш якісний протез у Франції на пільгових умовах.

jpg 33

Анатолій Маркус був в АТО з 11 листопада 2014 р. по 11 вересня 2015 р. Завдяки йому було евакуйовано 50 бійців, які захищали новий термінал Донецького аеропорту. Незважаючи на те що він десантник, Анатолій сам зголосився бути механіком-водієм багатоцільового легкого броньованого транспортера (тягача) для виконання бойового завдання. Анатолій зробив 13 виїздів в новий термінал Донецького аеропорту, щоб забрати всіх бійців, які там знаходилися. Незабаром він отримав орден "За мужність" III ступеня.

Григорій Дехтяр з групою виконували завдання із розблокування блокпоста в місті Вуглегірськ. Але група потрапила в засідку терористів, і Григорій отримав численні поранення і травми. Незважаючи на це, він продовжив управління своїм підрозділом, завдяки чому групі вдалося придушити вогневий натиск противника і повернутися живими. Григорій був нагороджений орденом "Богдана Хмельницького" III ступеня.

29

Павло Чайка – повний кавалер ордена "За мужність" (володар всіх трьох ступенів нагороди). Десантник був поранений під Червоним Лиманом, але відмовився від реабілітаційного періоду і повернувся в частину, щоб продовжувати захищати Україну.

Воїн вийшов з оточення під Мар'їнкою на відібраному у бойовиків КАМАЗі. Пізніше відбув дві ротації в Донецькому аеропорту, брав участь в боях за Дебальцеве.

Андрій Вахлаев-Висоцькийзнаходився в зоні АТО з 2016 р. Під час бою з супротивником в районі Світлодарської дуги Андрій отримав серйозні поранення, але, незважаючи на це продовжив виконувати бойове завдання. Він прикривав відхід групи і допоміг евакуювати своїх побратимів із поля бою. За це Андрій недавно був нагороджений орденом за мужність.

15s05 vadim k

Вадим Свириденко – військовий фельдшер 128-ої бригади, який дивом вижив під час боїв під Дебальцевим. Під час бою Вадим намагався вивести з оточення військових на блокпості "Балу", але був сильно поранений – потрапив в зону вибухової хвилі від снаряда. Коли його хотіли евакуювати, машина, на якій везли поранених, потрапила на міну, через що Вадиму довелося ховатися і виживати три дні в 20-градусний мороз. Трохи пізніше фельдшер опинився в полоні ДНР, але незабаром був переданий українській стороні, правда, з обмороженням 4-го ступеня, в результаті якого він втратив руки і ноги. Зараз Вадим отримав нагороду "Народного героя України" та орден за мужність. А також взяв участь в «Іграх нескорених» в Канаді.

Жовківщина

Корисно

Випадкове зображення

rda_p13.jpg

Шановні відвідувачі!

Ми радо вітаємо Вас на сторінках нашого сайту. Достовірна інформація, відомості про Жовківський район, останні новини з життя регіону – все це для Вас.

1 2 768x400346416

5a7acda4b8b14104895330

banner160x236meet your child

1 1497598187 300x198.9539748954 1 0

1523954433 nez pracya222

ШЛЯХ ПЕРЕСЕЛЕНЦЯ

0-800-501-727

Жовківська райдержадміністрація

Гаряча лінія з питань надання субсидій

(з 8.00 – 17.00)

Громадське опитування «В якому місці має бути встановлений пам’ятник Т.Г.Шевченка у м. Жовква?»

Насамперед визначимо місце де постане Кобзар. Пропонуються такі місця:

Яку інформацію ви бажаєте бачити у нас на сайті

До нас завітало

mod_vvisit_counterСьогодні65
mod_vvisit_counterВчора908
mod_vvisit_counterЦього тижня4255
mod_vvisit_counterМинулого тижня5906
mod_vvisit_counterЦього місяця13284
mod_vvisit_counterМинулого місяця24980
mod_vvisit_counterВсього2424836

Президент України

Урядовий портал