Лідери України та ЄС закликали звільнити українських політв’язнів у РФ та в окупованому Криму: Шанс для Росії показати зміни – почати з повернення українців

e-mail Друк PDF
19c41699c3c8e3d028eb460f20d7e2af 1531135711 extra large 1531152043 522x348 3 0

Лідери України та Європейського Союзу у спільній декларації за результатами Саміту Україна-ЄС закликали звільнити всіх політв’язнів в РФ та в окупованому Росією Криму.

Президент Петро Порошенко під час спільної прес-конференції з Президентом Європейської Ради Дональдом Туском та Президентом Європейської Комісії Жан-Клодом Юнкером зазначив: «Шанс для Росії проявити почуття змін – будь ласка, почніть зі звільнення усіх незаконно затриманих та ув'язнених українських громадян на Кримському півострові та в Росії. Сьогодні ми зробили солідарний заклик до цього, поіменно у нашій спільній заяві».

Глава держави зауважив, що вперше в історії Самітів Україна-ЄС до тексту підсумкової декларації увійшли імена українських політв’язнів, в тому числі всесвітньо відомого режисера Олега Сенцова, українського журналіста Романа Сущенка, і українського громадянина, кримчанина Володимира Балуха, який був ув’язнений за те, що повісив на балконі свого будинку український прапор.

«Ключовою можливістю є демонстрація всесвітньої солідарності з українськими ув’язненими, з українськими заручниками і робити все можливе для того, щоб забезпечити добре скоординований тиск на російську державу і на російське керівництво. І сьогодні заява за підсумками Cаміту є елементом такого тиску», - підкреслив Президент.

Глава держави особливо підкреслив, що буде зроблено все, щоб повернути українських громадян додому, визволити їх з в’язниці. Він додав, що українська влада буде робити все можливе, щоб повернути український суверенітет над окупованим Донбасом і над окупованим Кримом.

У свою чергу, Дональд Туск нагадав, що минулого року Cаміт Україна-ЄС було проведено у день народження незаконно ув’язненого українського режисера Олега Сенцова. «Прикро про це говорити – він залишається у в’язниці і вже понад 50 днів продовжує своє голодування. Я хотів би ще раз закликати звільнити його, а також всіх тих, кого незаконно утримують в Криму та в Росії», - наголосив він.

За його словами, повернення українців також обговорювалось з партнерами з «Великої сімки» під час зустрічі у Канаді. «Не впевнений, але сподіваюсь, що це питання буде частиною порядку денного зустрічі Президента США та президента РФ у Хельсінкі», - зазначив Дональд Туск, додавши, що зустрічався з послом США в ЄС і закликав передати цей месседж Президенту США.

«Думаю, що ми всі маємо нагадувати російському керівництву, що імідж Росії залежить не лише від організації Чемпіонату світу по футболу… Ніхто не має забувати, що є реальним змістом і сутністю політики та міжнародних відносин. Впевнений, що одним з важливих елементів наших відносин з Росією має бути, і я сподіваюсь на позитивне рішення російської влади, звільнення всіх політичних в’язнів», - наголосив Президент Європейської Ради.

Жовківщина

Корисно

Випадкове зображення

rda_p09.jpg

Шановні відвідувачі!

Ми радо вітаємо Вас на сторінках нашого сайту. Достовірна інформація, відомості про Жовківський район, останні новини з життя регіону – все це для Вас.

1 2 768x400346416

5a7acda4b8b14104895330

banner160x236meet your child

1 1497598187 300x198.9539748954 1 0

1523954433 nez pracya222

ШЛЯХ ПЕРЕСЕЛЕНЦЯ

0-800-501-727

Жовківська райдержадміністрація

Гаряча лінія з питань надання субсидій

(з 8.00 – 17.00)

Громадське опитування «В якому місці має бути встановлений пам’ятник Т.Г.Шевченка у м. Жовква?»

Насамперед визначимо місце де постане Кобзар. Пропонуються такі місця:

Яку інформацію ви бажаєте бачити у нас на сайті

До нас завітало

mod_vvisit_counterСьогодні198
mod_vvisit_counterВчора996
mod_vvisit_counterЦього тижня2447
mod_vvisit_counterМинулого тижня5906
mod_vvisit_counterЦього місяця11476
mod_vvisit_counterМинулого місяця24980
mod_vvisit_counterВсього2423028

Президент України

Урядовий портал