Пільговий проїзд: органи місцевого самоврядування визначаються з механізмом відшкодування коштів

e-mail Друк PDF
/DSC 6855 1528965397 613x408.41125 3 0

Органи місцевого самоврядування до середини червня повинні визначитись, яким чином відшкодовуватимуся кошти за пільговий проїзд у транспорті іншим пільговим категоріям населення.

Як повідомила директор департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА Наталія Кузяк, станом на сьогодні, 14 червня, Бродівський, Буський, Дрогобицький, Жовківський, Радехівський, Самбірський, Сколівський, Пустомитівський райони, міста Борислав, Львів, Стрий, Трускавець прийняли рішення про продовження надання пільг у безготівковій формі, тобто шляхом компенсаційних виплат за надані послуги автотранспортним підприємствам.

«Моршинська міська рада прийняла рішення про впровадження монетизації пільг уже з 1 серпня. Сьогодні ще тривають сесії місцевих рад Золочівського, Жидачівського, Кам’янка-Бузького районів, де також будуть прийняті відповідні рішення», - додала Наталія Кузяк.

Території, де ще не прийняті відповідні рішення щодо шляхів компенсації, та де не діють Програми, повинні у найкоротші терміни визначитися із механізмом компенсації коштів, задля уникнення непорозумінь між перевізниками та пасажирами.

Нагадаємо, що 14 березня Кабінет Міністрів України прийняв постанову №197 «Деякі питання надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах». Ця постанова фактично надала право здійснювати на місцях відшкодування за пільгове перевезення безпосередньо особам у грошовій формі – так званої монетизації.. На виконання постанови було прийнято розпорядження голови Львівської облдержадміністрації Олега Синютки про затвердження розміру щомісячної готівкової виплати. Затвердження такого розміру і надало право всім органам місцевого самоврядування приймати відповідні рішення на місцях: чи впроваджувати монетизацію, чи продовжувати здійснювати відшкодування у безготівковій формі.

Варто зауважити, що 31 травня Львівська обласна державна адміністрація, Львівський обласний осередок Всеукраїнської Громадської Організації «Всеукраїнська асоціація автомобільних перевізників», Львівська обласна організація роботодавців транспорту, Львівська обласна організація профспілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства України підписали Меморандум про співпрацю.

Відповідно до документа, суб’єкти господарювання, які здійснюють перевезення пасажирів на міських, приміських та міжміських автобусних маршрутах загального користування області, забезпечують безкоштовний проїзд в межах Львівської області пільгових категорій громадян, а саме: учасників бойових дій, бійців-добровольців АТО, осіб з інвалідністю внаслідок війни, членів сімей загиблих. Окрім того, до цього числа увійшли також особи з інвалідністю 1-ої групи по зору та супроводжуючі особи.

«Це була принципова позиція перевізників - за будь-яких умов: шляхом монетизації чи безготівкових розрахунків, дані пільгові категорії їздитимуть безкоштовно у всіх видах автотранспорту», - зазначив начальник управління транспорту і зв’язку департаменту дорожнього господарства, транспорту та зв’язку Львівської ОДА Тарас Оприск.

Окрім того, він також додав: «Ця реформа несе ряд позитивних змін. Автотранспортні підприємства радо сприйняли реформу монетизації, адже коли вирішується питання перевезення пільгових категорій, то автотранспортні підприємства за рахунок коштів, що компенсовуються, матимуть змогу, наприклад, придбати нові автобуси, і збільшити заробітну плату водіям. В соціальній сфері адресна допомога забезпечить рівний доступ пільговиків до їх соціальних прав. Зокрема, правом на безкоштовний проїзд користуються не всі пільговики, яким надане таке право, інші – навпаки – часто ним зловживають.Також особи, що які отримають кошти на рахунки зможуть скористатись ним на свій розсуд».

Ще однією із переваг, за словами Тараса Оприска, є покращення соціального клімату в транспортних засобах, а саме: усунення такої проблеми, яка часто виникає через перевезення пільговиків.

«Через те, що адресна допомога здійснюватиметься лише зареєстрованим пільговикам, монетизація унеможливлює користування пільговим проїздом за підробленими посвідченнями. Щодо транспортної галузі, ми очікуємо від реформи ряд позитивних змін, а саме: розвантаження транспорту в «час-пік», що позитивно вплине на працююче населення.Окрім того, впровадження монетизації повинно зменшити збалансованість транспортних підприємств, що в свою чергу підвищить якість надання послуг перевезення та розвитку транспорту в області», - зауважив Тарас Оприск.

Жовківщина

Корисно

Випадкове зображення

rda_p23.jpg

Шановні відвідувачі!

Ми радо вітаємо Вас на сторінках нашого сайту. Достовірна інформація, відомості про Жовківський район, останні новини з життя регіону – все це для Вас.

1 2 768x400346416

5a7acda4b8b14104895330

banner160x236meet your child

1 1497598187 300x198.9539748954 1 0

1523954433 nez pracya222

ШЛЯХ ПЕРЕСЕЛЕНЦЯ

0-800-501-727

Жовківська райдержадміністрація

Гаряча лінія з питань надання субсидій

(з 8.00 – 17.00)

Громадське опитування «В якому місці має бути встановлений пам’ятник Т.Г.Шевченка у м. Жовква?»

Насамперед визначимо місце де постане Кобзар. Пропонуються такі місця:

Яку інформацію ви бажаєте бачити у нас на сайті

До нас завітало

mod_vvisit_counterСьогодні137
mod_vvisit_counterВчора1033
mod_vvisit_counterЦього тижня3419
mod_vvisit_counterМинулого тижня5906
mod_vvisit_counterЦього місяця12448
mod_vvisit_counterМинулого місяця24980
mod_vvisit_counterВсього2424000

Президент України

Урядовий портал