Вперше за всі роки незалежності України лібералізували сферу надрокористування

e-mail Друк PDF
.25875 1u 1528791971 613x407.09244992296 3 0

Уряд ухвалив ініційований Мінприроди перший пакет змін щодо спрощення ведення бізнесу та стимулювання інвестицій у галузь надрокористування в Україні. Як зазначив Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, ним передбачено внесення змін до постанов Кабінету Міністрів №594 і №615, які регулюють цю сферу.

Зокрема, було продовжено перехідний період для проходження процедури ОВД, яку Україна зобов’язалася запровадити у межах виконання Угоди про асоціацію із ЄС. Так, у разі відсутності у надрокористувача результатів оцінки впливу на довкілля (ОВД), він має до 31 грудня 2018 року внести до Єдиного реєстру відповідне повідомлення про плани здійснити таку процедуру.

«Мінприроди пішло назустріч підприємцям і надало можливість провести передбачені законом процедури ОВД без зупинки діяльності», - сказав Остап Семерак, зазначивши, що станом на сьогодні Мінприроди забезпечує проходження процедури ОВД для понад 600 суб’єктів господарювання і надрокористувачів серед учасників ОВД – близько 30%.

Крім того, спрощено процедуру щодо надання чи продовження дії дозволів. Відтепер їх непотрібно погоджувати у Мінприроди. Це також стосується ділянок, виставлених на аукціон.

Серед головних змін, запропонованих Урядом, також - скасування «апробації» при отриманні дозволу на користування нафтогазоносними надрами, запровадження із 2019 року системи електронної подачі документів для його отримання, скасування плати за продовження строку дії дозволу (для нафтогазоносних надр) та врегулювання питання щодо сплати вартості геологічної інформації (тепер виключно при наданні дозволу). Крім того, скорочено із 90 до 45 днів строк погодження облрадами пропозицій Держгеонадр щодо визначення переліку виставлених на аукціон ділянок.

Зараз Мінприроди працює над другим пакетом законодавчих змін для лібералізації сфери надрокористування. Зокрема, Уряду запропонували розглянути зміни до постанови № 423, які відкривають доступ до геологічної інформації.

Нагадаємо, раніше Мінприроди ініціювало створення Робочої групи з питань реформування відносин у сфері надрокористування, до складу якої увійшли представники профільних міністерств, бізнесу, науковці та екологічна громадськість.

Жовківщина

Корисно

Випадкове зображення

rda_p25.jpg

Шановні відвідувачі!

Ми радо вітаємо Вас на сторінках нашого сайту. Достовірна інформація, відомості про Жовківський район, останні новини з життя регіону – все це для Вас.

banner160x236meet your child

1 1497598187 300x198.9539748954 1 0

ШЛЯХ ПЕРЕСЕЛЕНЦЯ

0-800-501-727

Жовківська райдержадміністрація

Гаряча лінія з питань надання субсидій

(з 8.00 – 17.00)

Громадське опитування «В якому місці має бути встановлений пам’ятник Т.Г.Шевченка у м. Жовква?»

Насамперед визначимо місце де постане Кобзар. Пропонуються такі місця:

Яку інформацію ви бажаєте бачити у нас на сайті

До нас завітало

mod_vvisit_counterСьогодні2535
mod_vvisit_counterВчора2179
mod_vvisit_counterЦього тижня7911
mod_vvisit_counterМинулого тижня22384
mod_vvisit_counterЦього місяця57432
mod_vvisit_counterМинулого місяця92430
mod_vvisit_counterВсього2185212

Президент України

Урядовий портал