Президент підписав Закон «Про Вищий антикорупційний суд»: Суд нам потрібен цього року

e-mail Друк PDF
819e5cf27dc9dcce10575e8809d90197 1528718818 extra large 1528723207 613x289.44911804613 3 0

Президент Петро Порошенко підписав Закон України «Про Вищий антикорупційний суд».

Глава держави зауважив, що 11 червня є історичним днем для України – минулого року у цей день було запроваджено безвіз ЄС для українців, а сьогодні підписує цей Закон у присутності майбутніх та діючих лідерів, студентів Української академії лідерства.

«Нарешті, ми перестали використовувати словосполучення «законопроект про Вищий антикорупційний суд» і робимо Закон України «Про Вищий антикорупційний суд», - сказав Петро Порошенко.

Глава держави наголосив, що для завершення формування антикорупційної інфраструктури не вистачало чесних, справедливих, об’єктивних і незалежних суддів. Президент подякував за підтримку реформи судової гілки влади, яка передбачала ліквідацію імунітету суддів. Вони не повинні переслідуватись за ухвалене рішення, але якщо скоїли злочин, то мають нести відповідальність. Реформа також дала можливіст для повного перезавантаження суддівського корпусу.

«У моєму минулорічному зверненні про зовнішню і внутрішню політику чітко було наголошено на створенні антикорупційного суду в найкоротші терміни. В Законі про бюджет на цей рік ми чітко передбачили видатки на антикорупційний суд, ключове - вже цього року. Нікому не дозволено буде переносити створення суду «на потім». Але багато хто вважав, що їм вдасться зупинити процес», - розповів Президент, зауваживши, що були вимоги, щоб він відкликав свій законопроект.

Петро Порошенко розповів, що він запросив громадськість долучитися до написання документу і окремі громадські активісти, включаючи Георгія Вашадзе, розробили законопроект, який повністю відповідає міжнародним нормам. Після цього Глава держави підписав подання і вніс його на розгляд Верховної Ради. Президент нагадав, що до документу у Парламенті було запропоновано майже 2 тис. поправок: «Думали, що двома тисячами поправок заблокують розгляд або ми порушимо процедуру». Однак був дотриманий регламент і 7 червня депутати ВР проголосували за Закон.

Президент ще раз наголосив, що ухвалення Закону «Про Вищий антикорупційний суд» є перемогою України, бо завдяки спільній роботі було напрацьовано незалежну антикорупційну інфраструктуру, що створює всі можливості для ефективної боротьби з корупцією.

«Це не кінець роботи. Це лише початок. Хочу звернутися до наших іноземних партнерів, бо законом передбачено інститут іноземних експертів, кандидатури яких нам мають надати міжнародні і авторитетні організації, які спеціалізуються на боротьбі з корупцією і де Україна бере участь на міждержавному рівні. Прошу за дуже короткий термін мінімум 12 кандидатів мають надійти до Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС) для того, щоб ми запустили процес створення суду», - наголосив Петро Порошенко.

Глава держави також звернувся до Уряду і Міністерства фінансів терміново виділити фінансування, яке передбачено в бюджеті. «І головне – я звертаюсь до ВККС і Вищої ради правосуддя – готуйтеся до ефективної і напруженої роботи, бо суд нам потрібен цього року. Я нікому не дам зупинити цей процес», - наголосив Президент.

Петро Порошенко також звернувся до правників та юристів: «Не бійтеся. Беріть участь в конкурсі на посаду суддів антикорупційного суду. Бо чесні, сміливі, незалежні, професійні та патріотичні судді нам вкрай потрібні».

Жовківщина

Корисно

Випадкове зображення

rda_p08.jpg

Шановні відвідувачі!

Ми радо вітаємо Вас на сторінках нашого сайту. Достовірна інформація, відомості про Жовківський район, останні новини з життя регіону – все це для Вас.

1 2 768x400346416

5a7acda4b8b14104895330

banner160x236meet your child

1 1497598187 300x198.9539748954 1 0

1523954433 nez pracya222

ШЛЯХ ПЕРЕСЕЛЕНЦЯ

0-800-501-727

Жовківська райдержадміністрація

Гаряча лінія з питань надання субсидій

(з 8.00 – 17.00)

Громадське опитування «В якому місці має бути встановлений пам’ятник Т.Г.Шевченка у м. Жовква?»

Насамперед визначимо місце де постане Кобзар. Пропонуються такі місця:

Яку інформацію ви бажаєте бачити у нас на сайті

До нас завітало

mod_vvisit_counterСьогодні678
mod_vvisit_counterВчора1088
mod_vvisit_counterЦього тижня5396
mod_vvisit_counterМинулого тижня6993
mod_vvisit_counterЦього місяця24798
mod_vvisit_counterМинулого місяця71011
mod_vvisit_counterВсього2378087

Президент України

Урядовий портал