Народній хоровій капелі "Діброва" - 50 років

e-mail Друк PDF
.IMG 7467

Сьогодні, 17 травня, у Жовківському районному Народному домі відбувся концерт з нагоди 50-річчя чоловічої хорової капели "Діброва" - "Спів - душа народу".

Для шанувальників своєї творчості співаки підготували святкову програму. Її розпочали музичним твором гімном ОУН «Зродились ми…».

«Важко уявити українця без пісні, без тієї «останньої фортеці», яка завжди гуртувала українство і рятувала його. Утім, вона б не була цим міцним муром без вас, тих, хто цю пісню виконував. І саме ви вселяли надію на те, що Україна таки відбудеться», – зазначила Надія Щур, наголосивши на важливості місії чоловічої хорової капели «Діброва».

Упродовж усієї своєї діяльності капела «Діброва» пропагує традиції галицького хорового співу. У своїх лавах колектив об’єднав прихильників не тільки хорового співу, але і тих, хто вважає творчість невід’ємною частиною життя. Окрім естетичного задоволення, втамування духовної спраги, демонстрації високої хорової культури, Народна чоловіча хорова капела залишається прибічником ідеї музичного просвітництва.

Не обійшлося без квітів, нагород та подарунків від голови Жовківської РДА Надії Щур, голови Жовківської районної ради Романа Горбаня, міського голови Петра Вихопня, директора Львівського обласного центру народної творчості Романа Берези та безлічі гостей свята.

Духовний гімн «Благослови нас, Боже…» у виконанні усіх присутніх на святі став завершальним акордом нотної сторінки концерту Народної хорової капели «Діброва».

Довідка «Діброва»

Народна чоловіча хорова капела «Діброва», заснована у 1968 році, тодішнім Нестерівським Будинком культури при Нестерівському Лісгоспзазі. Впродовж роботи хорового колективу змінилося вісім керівників: Юрій Шлапак, Олександр Чмаль, Володимир Орищак, Мирослав Кунинець, Юліта Цись, Заслужений артист України Олексій Волинець, Лариса Хомутник, та діючий – Роман Слука.

За час існування в колективі брали участь більше ста чоловік. З концертною діяльністю хор неодноразово виступав на Республіканських (Лауреат 1-ої премії 1970 рік), Всеукраїнських (Лауреат 1-ої премії Шевченківського фестивалю 1973 рік), обласних (Лауреат 3-ої премії 2016 рік), (Лауреат 2-ої премії 2018 рік). Неодноразово «Діброва» виступала в Республіці Польща, містах : Замосьть , Томашов-Любельський . Двічі хорова капела виступала у Львівській філармонії на творчих звітах Жовківського району, 2004 та 2016 роках. Маючи в творчому доробку Святу Літургію та релігійні пісні, хор співав у храмах міста Жовкви, району, м.Львова та храмах Республіка Польща.

У репертуарі Народної чоловічої хорової капели «Діброва», понад 150 творів. Велику частку займають хорові патріотичні пісні: козацькі, стрілецькі, повстанські, пісні про Україну, які у чоловічому виконанні спонукають слухача до активних дій щодо захисту своєї рідної землі.

На нашому сьогоднішньому святі дуже часто звучить слово «Народний». Це звання присвоюється колективу, який перед фаховою спеціалізованою комісією, дає виступ у двох відділах (орієнтовно , не менше 16 творів, і кожних три роки захищає це звання з новим репертуаром. Звання «Народний» «Діброва» здобула у 1993 році за керівництва Юліти Цись, і до сьогоднішніх днів успішно захищається, залишаючись в авангарді мистецького життя Жовківського району.

У творчому доробку хорової капели «Діброва» є багато творів українських композиторів: Миколи Лисенка, Дмитра Бортнянського, Миколи Леонтовича, Михайла Вербицького та інших, які завдяки своєму мистецькому хисту вдосконалювали українську пісню до вершин світового хорового мистецтва.

Жовківщина

Корисно

Випадкове зображення

rda_p06.jpg

Шановні відвідувачі!

Ми радо вітаємо Вас на сторінках нашого сайту. Достовірна інформація, відомості про Жовківський район, останні новини з життя регіону – все це для Вас.

1 2 768x400346416

5a7acda4b8b14104895330

banner160x236meet your child

1 1497598187 300x198.9539748954 1 0

1523954433 nez pracya222

ШЛЯХ ПЕРЕСЕЛЕНЦЯ

0-800-501-727

Жовківська райдержадміністрація

Гаряча лінія з питань надання субсидій

(з 8.00 – 17.00)

Громадське опитування «В якому місці має бути встановлений пам’ятник Т.Г.Шевченка у м. Жовква?»

Насамперед визначимо місце де постане Кобзар. Пропонуються такі місця:

Яку інформацію ви бажаєте бачити у нас на сайті

До нас завітало

mod_vvisit_counterСьогодні328
mod_vvisit_counterВчора940
mod_vvisit_counterЦього тижня3861
mod_vvisit_counterМинулого тижня5318
mod_vvisit_counterЦього місяця14922
mod_vvisit_counterМинулого місяця33283
mod_vvisit_counterВсього2401494

Президент України

Урядовий портал