Медпрацівникам первинної ланки роз’яснили питання обігу наркотичних речовин в закладах охорони здоров’я

e-mail Друк PDF
.IMG 0010 111 1526395836 613x459.75 3 0

Сьогодні, 15 травня, в актовій залі департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА відбувся тренінг «Питання обігу наркотичних речовин у закладах охорони здоров’я» для медичних працівників первинного рівня надання медичної допомоги.

До участі у семінарі запросили керівників закладів охорони здоров’я, заступників з лікувальної роботи та медсестринства, лікарів загальної практики-сімейної медицини, медичних сестер, фармацевтів.

Від імені департаменту учасників тренінгу привітала в.о. начальника відділу надання допомоги дорослому населенню Оксана Парфенюк:

«Забезпечення адекватного знеболення є дуже важливим аспектом надання якісної медичної допомоги. Пацієнтів, що потребують застосування наркотичних препаратів, доволі багато, і лікарі повинні фахово їх призначати, щоб такі хворі не страждали від хронічного больового синдрому».

Олександра Брацюнь, асистент кафедри паліативної та хоспісної медицини НМАПО імені П.Л.Шупика, розповіла, що проведений аналіз стану надання паліативної допомоги та доступу до знеболення у різних областях виявив ряд проблемних питань та показав необхідність навчання фахівців первинної ланки правил призначення наркотичних препаратів.

На принципах лікування хронічного больового синдрому зупинилася асистент кафедри паліативної та хоспісної медицини НМАПО імені П.Л.Шупика, лікар паліативного відділення Київської міської клінічної лікарні № 2 Зоя Максимова. Розглядаючи багато випадків з власної клінічної практики, вона навела приклади правильних та неправильних схем призначення знеболюючої терапії паліативним пацієнтам. Зоя Максимова нагадала присутнім методику визначення ступеню та типу больового синдрому, способи застосування та дозування морфіну. Вона також зазначила, що призначення опіоїдних анальгетиків можуть потребувати не лише пацієнти з онкологічними захворюваннями, а й, наприклад, хворі на СНІД, особи після ДТП та пацієнти з важкою неонкологічною патологією у випадках, якщо ненаркотичні засоби не знімають болю.

Асистент кафедри організації та економіки фармації Національного медичного університету імені О. Богомольця Наталія Дяцюк зосередилася на ролі мережі аптечних закладів у забезпеченні пацієнтів адекватним знеболенням. Вона детально пояснила правила виписування рецептів на наркотичні лікарські засоби: «Будь-який лікар має право призначати і виписувати опіоїдні анальгетики, якщо у пацієнта є відповідні покази. Для виписування таких рецептів заклад охорони здоров’я не повинен мати жодної спеціальної ліцензії».

Питання нормативно-правової бази щодо обігу наркотичних речовин в медичній сфері висвітлила Олена Коваль, підполковник МВС України, консультант МФ «Відродження».

Тренінг відбувався у формі активної дискусії, в ході доповідей учасники мали змогу задавати питання, а організатори, зі свого боку, підготувати для присутніх опитування, результати якого також були спільно обговорені.

Жовківщина

Корисно

Випадкове зображення

rda_p10.jpg

Шановні відвідувачі!

Ми радо вітаємо Вас на сторінках нашого сайту. Достовірна інформація, відомості про Жовківський район, останні новини з життя регіону – все це для Вас.

banner160x236meet your child

1 1497598187 300x198.9539748954 1 0

ШЛЯХ ПЕРЕСЕЛЕНЦЯ

0-800-501-727

Жовківська райдержадміністрація

Гаряча лінія з питань надання субсидій

(з 8.00 – 17.00)

Громадське опитування «В якому місці має бути встановлений пам’ятник Т.Г.Шевченка у м. Жовква?»

Насамперед визначимо місце де постане Кобзар. Пропонуються такі місця:

Яку інформацію ви бажаєте бачити у нас на сайті

До нас завітало

mod_vvisit_counterСьогодні1372
mod_vvisit_counterВчора2297
mod_vvisit_counterЦього тижня21101
mod_vvisit_counterМинулого тижня19566
mod_vvisit_counterЦього місяця80890
mod_vvisit_counterМинулого місяця81229
mod_vvisit_counterВсього2116240

Президент України

Урядовий портал