Водій, не перевищуй швидкість!

e-mail Друк PDF
.Galmuvannya 6

Швидка їзда дарує багатьом відчуття переваги, п'янить і захоплює, дозволяючи отримати шалений сплеск адреналіну в крові. Але нерідко така безпечність закінчується сумно, а іноді й трагічно.

Чимало водіїв, особливо досвідчених, прекрасно знають, що бувають випадки, коли від ДТП відділяють буквально частки секунди. Автомобіль, що рухається з певною швидкістю, не може миттєво зупинитися після натискання на педаль гальма. Чим вищим є темп їзди, тим більшою буде відстань до повного зупинення. Науковою мовою ця величина називається зупинний шлях, який складається з двох складових: часу реакції та гальмівного шляху.

Вважається, що час реакції – це відстань, яку автомобіль встиг проїхати відтоді, як водій помітив небезпеку до натискання на педаль гальма. Нормальний час реакції людини становить 0,5-1,5 секунди і він залежить від низки чинників: фізичного стану водія; його віку; дорожньої обстановки; водійського досвіду. Важливо врахувати – що вища швидкість руху, то більшою є відстань, пройдена автомобілем за час реакції.

Фахівці давно вирахували, що при середньому часі реакції в 1 с на швидкості в 60 км/год автомобіль встигає проїхати 17 м, тоді як при 80 км/год – 22 м, а при 100 км/год – цілих 28 м! А от гальмівний шлях автомобіля – це вже відстань, яку машина проїжджає з моменту початку гальмування до повного зупинення. Ця дистанція також залежить від певних чинників: стану покриття, його профіля; маси автомобіля; стану шин і гальм; наявності систем активної безпеки.

Враховуючи все вищезазначене, можна зробити цілком логічний висновок – «не жени!». Не перевищуйте швидкість руху! Адже такою безпечністю ви наражаєте на серйозні і часто незворотні неприємності не тільки себе, а й оточуючих.

Жовківщина

Корисно

Випадкове зображення

rda_p21.jpg

Шановні відвідувачі!

Ми радо вітаємо Вас на сторінках нашого сайту. Достовірна інформація, відомості про Жовківський район, останні новини з життя регіону – все це для Вас.

banner160x236meet your child

1 1497598187 300x198.9539748954 1 0

ШЛЯХ ПЕРЕСЕЛЕНЦЯ

0-800-501-727

Жовківська райдержадміністрація

Гаряча лінія з питань надання субсидій

(з 8.00 – 17.00)

Громадське опитування «В якому місці має бути встановлений пам’ятник Т.Г.Шевченка у м. Жовква?»

Насамперед визначимо місце де постане Кобзар. Пропонуються такі місця:

Яку інформацію ви бажаєте бачити у нас на сайті

До нас завітало

mod_vvisit_counterСьогодні1381
mod_vvisit_counterВчора2297
mod_vvisit_counterЦього тижня21110
mod_vvisit_counterМинулого тижня19566
mod_vvisit_counterЦього місяця80899
mod_vvisit_counterМинулого місяця81229
mod_vvisit_counterВсього2116249

Президент України

Урядовий портал