Обережно – підробки!

e-mail Друк PDF

.AE 24 04 94 10950

Шкідники, хвороби та бур’яни можуть значно скоротити врожайність або перетворити продовольчі культури на неїстівні. Застосування пестицидів допомагає контролювати бур’яни, шкідників та хвороби, захищати та обороняти продовольчі культури на етапі росту (наприклад, фрукти, овочі та зернові), а також забезпечувати високу якість та лежкість (здатність до тривалого зберігання) свіжих фруктів та овочів з доступними цінами.

Загальновідомо, що несправжнє, підроблене, фальсифіковане – завжди приховує у собі загрозу здоров’ю людини і значні збитки для суспільства. Однак попри це, наші громадяни іноді свідомо надають перевагу проблемним товарам сумнівної якості. На жаль, сьогоднішній український ринок пестицидів перенасичений підробленими препаратами. Потрапляючи в країну різними, не завжди законними, шляхами, вони зайняли досить значну його частку. Так за різними даними, обсяг фальсифікованих засобів захисту рослин сягає тридцяти-сорока відсотків. Товарообіг компаній, які виробляють підробки, цьогоріч становить $120 млн. Про яку здорову конкуренцію може йти мова? Засоби захисту рослин умовно можна поділити на три групи: оригінальні препарати, що виробляються компаніями, які створюють нові продукти та постачають їх на світові ринки (компанії-оригінатори), генерики (препарати, виготовлені з діючої речовини) та підробки.

Найбільшу небезпеку становлять підроблені препарати, які, крім шкоди, нічого не несуть, позаяк створюються незрозуміло з чого і невідомо в яких умовах. Порушники закону, користуючись завойованою репутацією компанії-оригінатора, фальсифікують відомі бренди та продають так звані «аналоги», які насправді ні від чого не захищають, за нижчими цінами. На відміну від легальних, зареєстрованих засобів захисту рослин, які проходять суворий контроль як з боку компанії-виробника, так і державних органів, підроблені оминають експертизу на ступінь впливу на здоров’я людини та навколишнє середовище, потрапляючи одразу до споживача.

Небезпека полягає у тому, що невідомі та неперевірені сполуки накопичуються у зібраному врожаї та у кінцевих продуктах споживання, які ми купуємо на ринку чи в магазині. Про споживачів, звичайно думають найменше. Адже основною метою виробників підробок є заробити якомога більше грошей.

Як правило підробляють товари фірм, добре знаних на ринку. Це й відомі марки годинників, дизайнерського одягу та аксесуарів, дорогі парфуми, оргтехніка і комплектуючі, цигарки. Так, ці підробки значно дешевші, неякісні, але дуже схожі. Пересічні громадяни, купуючи такі речі, мало чим ризикують і мають задоволення від буцімто фірмових речей. Дещо інша ситуація з підробками медичних препаратів і засобів захисту рослин. У кращому випадку вони не подіють, у гіршому – спричинять отруєння.

Фальсифікати бувають різними. Це може бути вода з тальком або розбавлені прострочені продукти зі шкідливими домішками, запаковані у просту тару з мінімальною інформацією на етикетках. Та нині ринок наводнили добре виконані копії оригінальних продуктів у високоякісній упаковці. Іноді наклейки яскравіші, ніж на оригінальних продуктах. Лабораторний аналіз показує наявність діючої речовини, аналогічної оригінальній. Головна проблема у таких ЗЗР – недостатній ступінь очищення, токсичні домішки, що можуть спричинити побічні ефекти і пошкодження культури після обробки. Не слід забувати й про нелегальний паралельний імпорт (контрабанда) – завезення на територію України копій препаратів, які потім розфасовують і продають як оригінальні продукти. У 90-х саме з цього починалося заповнення українського ринку ЗЗР – підробками. Тоді це були десятки тонн на рік, на початку 2000-го обсяги зросли до сотень. Нині – до сотень тисяч. Причому, виробники фальсифікату дуже швидко вдосконалюють своє виробництво слідом за компаніями-оригінаторами. Вони почали використовувати діючі речовини, аналогічні оригінальним, тару, копіювати захисні елементи – голограми тощо.

Є низка простих рекомендацій, дотримуючись яких споживачі можуть захистити себе від контрафактної продукції, а саме:

- Купуйте пестициди лише в офіційних дистриб’юторів. У разі виникнення сумнівів щодо того, чи справжній пестицид ви тримаєте в руках, завжди звертайтесь до компанії виробника.

- Звертайте особливу увагу на наявність захисних елементів на упаковці, таких як голограми, захисні плівки, номер партії, спеціальні позначки на кришці тощо. Оригінальну голограму неможливо зняти неушкодженою з упаковки!

- Увага на тару, в яку розфасовані засоби захисту рослин: дата виробництва тари, що зазначена на дні упаковки, не може бути пізнішою за дату виробництва вмісту каністри (тобто самої речовини). Роздрібні засоби захисту рослин не розфасовуються в медичну тару.

- «Гарячі лінії» компаній-розробників ЗЗР. Призначені для здійснення зворотного зв’язку з учасниками ринку, для оперативного інформування та реагування на появу підробок.

- Підвищення обізнаності учасників ринку з характерними маркувальними ознаками, що відрізняють оригінальні пестициди від фальсифікату.

Державний фітосанітарний інспектор Світлана Вега

 

Пошук

Жовківщина

Про нас

Корисно

Випадкове зображення

rda_p03.jpg


Шановні відвідувачі!

Ми радо вітаємо Вас на сторінках нашого сайту. Достовірна інформація, відомості про Жовківський район, останні новини з життя регіону – все це для Вас.

 1 2 768x400346416

5a7acda4b8b14104895330

banner160x236meet your child

1 1497598187 300x198.9539748954 1 0 

802161 1654242

1523954433 nez pracya222

 53046531 379814462843193 1043881695234752512 o

ШЛЯХ ПЕРЕСЕЛЕНЦЯ

Для прийому дзвінків щодо переїзду жителів АР Крим та південно-східних областей України на Львівщину працює «гаряча» телефонна лінія

0-800-501-727

Жовківська райдержадміністрація

(252) 21-432

Гаряча лінія з питань надання субсидій

на житлово-комунальні послуги

(252) 61-419

(з 8.00 – 17.00)

Як отримати житлові субсидії?

 

 

 

 

Громадське опитування «В якому місці має бути встановлений пам’ятник Т.Г.Шевченка у м. Жовква?»

Насамперед визначимо місце де постане Кобзар. Пропонуються такі місця:
 

Голосування

Яку інформацію ви бажаєте бачити у нас на сайті
 

До нас завітало

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні409
mod_vvisit_counterВчора1467
mod_vvisit_counterЦього тижня3515
mod_vvisit_counterМинулого тижня11307
mod_vvisit_counterЦього місяця29540
mod_vvisit_counterМинулого місяця43791
mod_vvisit_counterВсього2577185

Корисні посилання

Президент України

 

Урядовий портал

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Гаряча лінія та електронна пошта

для звернень громадян

(також для повідомлення
про будь-які підозрілі дії осіб, 
загострення ситуації,
скоєння правопорушень.
)

zhovkvarda@loda.gov.ua

(252) 21 432

(252) 22 485


Ресторан Сим-Сим