15 квітня - Міжнародний день культури!

e-mail Друк PDF
.29e8fab5c54aee50d1abd25f447ed479

Цього дня (1935) у Вашингтоні підписаний Договір про міжнародні норми охорони культурних цінностей (так званий Пакт Реріха) – перший в історії міжнародний договір, що проголошував захист художніх і наукових установ та історичних пам’яток. День 15 квітня відзначається громадськістю багатьох країн як Всесвітній день культури.

Художник Микола Реріх у1931 році в бельгійському місті Брюгге на конференції, присвяченій просуванню міжнародного договору про охорону культурних цінностей, запропонував відзначати Міжнародний день культури. Тоді ж була названа мета Дня культури - широкий заклик до краси і знання.

Перший міжнародний правовий акт про охорону художніх і наукових закладів та історичних пам'яток був також запропонований Реріхом.

Ідея створення організованої охорони культурних цінностей народилася у нього на початку сторіччя при вивченні пам'яток старовини. Російсько-японська війна 1904-1905 років змусила художника серйозно задуматися над загрозою руйнування пам’яток культури. У 1914 році Микола Реріх звернувся до урядів різних країн з пропозицією забезпечити збереження культурних цінностей шляхом укладення відповідної міжнародної угоди, проте його звернення залишилося тоді без відповіді. У 1929 році Реріх підготував і опублікував різними мовами проект договору про захист культурних цінностей. Проект договору став популярним у всьому світі. На підтримку ідеї Миколи Реріха виступили Ромен Роллан, Бернард Шоу, Альберт Ейнштейн, Герберт Уеллс, Моріс Метерлінк, Томас Манн, Рабіндранат Тагор. У багатьох країнах були утворені комітети на підтримку Пакту Реріха. Проект Пакту був схвалений Комітетом у справах музеїв при Лізі Націй, а також Панамериканських союзом.

15 квітня 1935 у Вашингтоні керівники 21 держави американського континенту прийняли міжнародний договір "Про охорону художніх і наукових закладів та історичних пам'яток ", відомий як Пакт Реріха.

У рамках пакту був затверджений запропонований Реріхом відмітний знак, яким передбачалося відзначати захищені об'єкти культури. Цим знаком був "Прапор Миру" - біле полотнище, на якому зображені три дотичних амарантових кола - минулі, справжні і майбутні досягнення людства, оточені кільцем Вічності. У пакті містяться загальні принципові положення про захист культурних цінностей і повагу.

Пакт Реріха був використаний як основа для багатьох документів сучасного міжнародного співробітництва в галузі охорони культурної спадщини. У тому числі таких актів ЮНЕСКО як "Конвенція про захист культурних цінностей у разі збройного конфлікту" , прийнята в Гаазі 14 травня 1954, "Конвенція про заходи, спрямовані на заборону і попередження незаконного ввезення, вивезення і передачі права власності на культурні цінності", прийнята в Парижі 14 листопада 1970, "Конвенція про охорону всесвітньої культурної і природної спадщини" , прийнята в Парижі 16 листопада 1972.

Згодом ідеї пакту були розвинуті у "Загальній декларації про культурну різноманітність" (2001) і "Декларації про навмисне руйнуванні культурної спадщини" (2003) ЮНЕСКО , "Конвенції про охорону та заохочення розмаїття форм культурного самовираження "ООН (2005) та інших міжнародних документах.

Жовківщина

Корисно

Випадкове зображення

rda_p24.jpg

Шановні відвідувачі!

Ми радо вітаємо Вас на сторінках нашого сайту. Достовірна інформація, відомості про Жовківський район, останні новини з життя регіону – все це для Вас.

banner160x236meet your child

1 1497598187 300x198.9539748954 1 0

1523954433 nez pracya222

ШЛЯХ ПЕРЕСЕЛЕНЦЯ

0-800-501-727

Жовківська райдержадміністрація

Гаряча лінія з питань надання субсидій

(з 8.00 – 17.00)

Громадське опитування «В якому місці має бути встановлений пам’ятник Т.Г.Шевченка у м. Жовква?»

Насамперед визначимо місце де постане Кобзар. Пропонуються такі місця:

Яку інформацію ви бажаєте бачити у нас на сайті

До нас завітало

mod_vvisit_counterСьогодні462
mod_vvisit_counterВчора2036
mod_vvisit_counterЦього тижня462
mod_vvisit_counterМинулого тижня16356
mod_vvisit_counterЦього місяця52500
mod_vvisit_counterМинулого місяця80325
mod_vvisit_counterВсього2260605

Президент України

Урядовий портал