Обговорено питання єврейського цвинтаря

e-mail Друк PDF
.IMG 6185

13 квітня голова Жовківської райдержадміністрації Надія Щур провела нараду по питанню єврейського цвинтаря в смт. Куликів.

Запрошені на нараду обговорили ситуацію, яка склалася по питанню відновлення статусу єврейського цвинтаря в смт.Куликів.

У генеральному плані смт.Куликів жодних відомостей про єврейські поховання немає. Проте, дослідники історії та старожили місцевої ради підтверджують існування єврейських поховань, вказують межі цвинтаря.

«Немає жодних сумнівів щодо необхідності відновлення статусу та виділення місця для вшанування захоронень,- зазначила голова Жовківської райдержадміністрації Надія Щур. Питання виділення місця під кладовище є в компетенції Куликівської селищної ради».

«Вирішення даного питання має два шляхи, - сказав директор державного історико-архітектурного заповідника Володимир Герич. Якщо керуватися ЗУ «Про поховання та похоронну справу», то на підставі досліджень та висновків обстеження органи місцевого самоврядування можуть надати територію під історичне кладовище. Якщо ж є інформація про наявність колективних могил чи поховання відомої історичної постаті, то органи місцевого самоврядування можуть подати пропозицію про внесення єврейського кладовища до пам’яток історії місцевого значення. Проте залишається відкритим питання компенсації вартості земельної ділянки власникам або надання іншої за їхньою згодою, оскільки на території поховань обліковуються приватні території».

Для належного вирішення цього делікатного питання в ході обговорення вирішено створити робочу групу із залученням істориків, провести історичне дослідження та долучити усі зібрані матеріали, юридично закріпити дії та кожен крок, провести повну зйомку території, окреслити межі прилеглих територій, окремих поховань та цвинтаря в цілому. Через два тижні на підставі висновків обстеження та вивчення місць поховань провести нараду щодо наявності відповідних документів та підтверджень.

Жовківщина

Корисно

Випадкове зображення

rda_p07.jpg

Шановні відвідувачі!

Ми радо вітаємо Вас на сторінках нашого сайту. Достовірна інформація, відомості про Жовківський район, останні новини з життя регіону – все це для Вас.

banner160x236meet your child

1 1497598187 300x198.9539748954 1 0

ШЛЯХ ПЕРЕСЕЛЕНЦЯ

0-800-501-727

Жовківська райдержадміністрація

Гаряча лінія з питань надання субсидій

(з 8.00 – 17.00)

Громадське опитування «В якому місці має бути встановлений пам’ятник Т.Г.Шевченка у м. Жовква?»

Насамперед визначимо місце де постане Кобзар. Пропонуються такі місця:

Яку інформацію ви бажаєте бачити у нас на сайті

До нас завітало

mod_vvisit_counterСьогодні2420
mod_vvisit_counterВчора3000
mod_vvisit_counterЦього тижня17243
mod_vvisit_counterМинулого тижня17202
mod_vvisit_counterЦього місяця57257
mod_vvisit_counterМинулого місяця86505
mod_vvisit_counterВсього2011378

Президент України

Урядовий портал