ДОВІДКА

e-mail Друк PDF

.

про підсумки роботи територіально-господарського комплексу району у І-му півріччі 2011 року та хід виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку району на 2011 рік за перше півріччя

У І-му півріччі 2011 року територіально-господарський комплекс району продовжив реалізацію заходів у напрямку виробничо-фінансового оздоровлення, виконання цільових програм, розвитку інвестиційної діяльності, усунення дестабілізаційних чинників фінансово-господарської діяльності.

У промисловості дещо стабілізувалась ситуація і окремі підприємства зуміли досягти збільшення обсягів промислового виробництва.

У звітному періоді 2011 року реалізовано продукції на суму 163,8 млн. грн. Ріст до відповідного періоду минулого року становить 118,0%.

Позитивна динаміка зростання промислової продукції зумовлена нарощуванням обсягів виробництва у таких галузях як металургійне виробництво, оброблення деревини та виробництва виробів. Зокрема, на підприємствах: ТзОВ «Гульдманн-Україна», ТзОВ «АгроКап»; ДП «Рава-Руський шпалопросочувальний завод», ДП «Рава-Руське лісове господарство».

ТзОВ «Гульдманн-Україна» - виробник реабілітаційного обладнання.  Займається металообробкою та складанням вузлів реабілітаційного обладнання. Підприємство налагодило виробництво широкого переносного пандусу, запустило дільницю по пошиттю одного з елементів підйомника – крісел з тканини для переміщення інвалідів.

Державне підприємство «Рава-Руський шпалопросочувальний завод» забезпечує функціонування інфраструктури залізничного транспорту (просочування дерев’яних шпал, перевідних і мостових брусів для колії різної ширини). У минулому році підприємство працювало неповний робочий тиждень. Зараз підприємство працює у звичному режимі і повний робочий тиждень.

Разом з тим складною залишається ситуація у харчовій промисловості, спад, який розпочався ще у минулому році, продовжується і у звітному періоді. А основним негативним чинником, що вплинув на загальну динаміку галузі, стало скорочення обсягів виробництва на ТзОВ «Етрус» та ВАТ «Рава-Руський маслозавод».

Підприємство ВАТ «Рава-Руський маслозавод» пропонує свої виробничі приміщення у м. Рава-Руська площею 2000 м2 під реалізацію інвестиційного проекту. Цю інформацію розміщено на сайті підприємництво Жовківщини: www.biznes.zhovkva.info

Підприємство ТзОВ СП «Мультівіта» (спеціалізація – виробництво шоколадної глазурі для морозива) визнано банкрутом. Але зараз є напрацювання щодо використання виробничих приміщень ТзОВ СП «Мультівіта». Ці приміщення будуть використовуватись підприємством ТзОВ «Галицькі традиції», буде збережено і профіль виробництва (випуск шоколадної глазурі).

Відповідно до росту обсягів промислового виробництва зростала і заробітна плата. До кінця 2010 року ріст склав 18,8%. Для довідки: середньомісячна заробітна по району 2010 рік – 1559,0, по промисловості – 1780,0. Хоча у звітному періоді багато підприємств працювало у скороченому режимі.

Проблемними питаннями у галузі промисловості є питання відшкодування ПДВ підприємствам з іноземними інвестиціями (ТзОВ «Галфрост», ТзОВ «АгроКап», ТзОВ «Гульдманн-Україна»).  Зокрема, проблемним питанням залишається повернення ПДВ підприємству ТзОВ «Галфрост»  за діяльність від експорту продукції в сумі 401 тис.грн. Жовківською райдержадміністрацією направлялись листи в ОДА щодо сприяння у вирішенні даного питання.

Для підприємства ТзОВ «АгроФрутіка Бишків», яке доповнює виробничий цикл ТзОВ «Галфрост», проблемним питанням є покращення гідрогеолого-меліоративного стану земель. Зараз для вирішення цієї проблеми Управлінням водного господарства «Облводгоспу» проведено обстеження земель на площі 65 га, які орендує ТзОВ «АгроФрутіка Бишків»,  згідно матеріалів зйомки розробляється проектно-кошторисна документація для покращення гідрогеолого-меліоративного стану земель.

Ще одним проблемним питанням для промислових підприємств, які займаються експортно-імпортними операціями, було продовження функціонування відділу митного оформлення №5 у с. Рата Жовківського району (відділ планували ліквідувати). Жовківська райдержадміністрація зверталась до начальника Львівської митниці з клопотанням не проводити ліквідацію відділу митного оформлення №5. Питання вирішено позитивно. Відбулась реорганізація відділу митного оформлення у сектор митного оформлення з місцем розташування у с. Рата Жовківського району.

Проблемним питанням залишається питання безперебійного електропостачання на підприємства району.

Агропромисловий комплекс

По підсумках роботи за 1 півріччя цього року в галузі рослинництва збільшено посівну площу до рівня минулого року на 736 га і  становить 42726 га. Під урожай 2012 року планується збільшення посівних площ на 1500 га.

Валове виробництво зерна у 2010 році становило 43000 тн., а у 2011 році очікується 47500 тн.

Посів цукрових буряків у порівнянні з 2010 роком зріс на 34 га і становить 227 га, валове виробництво ц/буряків  очікується 4300 тн.

Посівна площа картоплі  становить на рівні минулого року - 7658 га., валове виробництво очікується 110 000 тн.

Посів овочів у порівнянні до минулого року збільшено на 214 га і становить 4496 га, очікуване виробництво – 87000 тн., що на 6000 тн. більше до 2010 року.

Згідно районної програми  фінансової підтримки розвитку АПК у 2010 році було закуплено 48 тн. насіння ярих зернових культур  першої репродукції, а у 2011 році 64 тн.

По всіх категоріях господарств станом на 01.07.11 р. поголів’я ВРХ становить 18,9 тис. гол., в т.ч. корів – 11,9 тис. гол.

Поголів’я ВРХ по сільськогосподарських підприємствах за 1 півріччя цього року становить 2721 гол. і зросло на 46 гол. до початку року,  в т.ч. поголів’я корів 1081 гол.,  зменшено на 75 гол.

Поголів’я свиней  у 2011 році становить  5750 гол., що зменшено на 1283 гол.до початку року.

Поголів’я птиці  станом на 01.07.11 р.– 189,0 тис.гол.,  збільшено на 26 тис.гол. до відповідного періоду минулого року.

По кількості наявного поголів’я район займає третє місце  в області.

Збільшено виробництво продукції тваринництва: виробництво молока за 1 півріччя цього року становить 655 тн., що на 5 тн. більше  до прогнозних показників.

Виробництво м’яса  становить 1500 тн., що на 161 тн. більше до минулого року і на 50 тн. менше до прогнозних показників.

ФГ “Вулик”  закуплено 40 телиць молочного напряму продуктивності, ТзОВ АП “Добросин” – 2 гол. ВРХ м’ясного напряму продуктивності. Планується створити молочно-товарну ферму на 400 гол. корів у ТзОВ “Лендком-ЮА”.

Йде заготівля кормів: скошено 1500 га трав, заготовлено  850 тн. сіна.

Виробництво валової продукції у 2010 році становило 312,0 млн. грн., у 2011 році планується збільшення на 35,8 млн.грн.(11,5%).

За 2010 рік сільськогосподарським товаровиробникам і населенню відшкодовано з різних рівнів бюджету кошти в сумі 472,0 тис. грн., в т.ч. з районного бюджету 270 тис.грн., а у 2011 році виділено 630,0 тис. грн. За 1 півріччя цього року використано коштів з районного бюджету на 183 тис.грн.

Проблемними питаннями галузі є:

- на території району не використувається 12,0 тис.га с/г угідь, для залучення в оборот с/г земель необхідні кошти інвесторів. Із-за несвоєчасного виготовлення державних актів на право приватної власності на середню земельну частку (пай) неможливе оформлення  договорів оренди земельних паїв, що і відповідно не дозволяє залучення інвесторів.

- Формування системи заготівель. Необхідна фінансова підтримка на існуючі і створення нових заготівельних і обслуговуючих с/г кооперативів. Необхідні інвестиційні кошти для завершення будівництва овочесховища і реконструкцію цеху по переробці овочів у ТзОВ “Зорепад”.

- Низькі закупівельні ціни на продукцію твариннцитва, відсутня дотація за реалізований високоваговий молодняк ВРХ, свиней та птиці, що призвело до зменшення поголів”я худоби і птиці у всіх категоріях господарств.

- Відсутня дотацція з державного бюджету на розвиток галузі рослинництва, недоступні ціни на мінеральні добрива, паливо-мастильні матеріали  та засоби захисту рослин.

Інвестиційна діяльність, мале підприємництво

Підготовлено і затверджено перелік земельних ділянок, які планується надавати в оренду чи продавати шляхом проведення аукціонів, а саме:

- земельну ділянку на території Дублянської міської ради за межами населеного пункту загальною площею 41,0 га під будівництво заводу із виготовлення брикетів з торфу та соломи, вартість земельної ділянки становить 38950 тис.грн.;

- земельну ділянку на території Куликівської селищної ради за межами населеного пункту загальною площею 3,15 га під будівництво торгового центру будівельних матеріалів, вартість земельної ділянки становить 2835 тис.грн.;

- земельну ділянку на території Липницької сільської ради за межами населеного пункту загальною площею 22,7 га під будівництво промислових об’єктів, вартість земельної ділянки становить 19295 тис.грн.;

- земельну ділянку на території Новокам’янської сільської ради за межами населеного пункту загальною площею 16,0 га під будівництво мотельного комплексу, вартість земельної ділянки становить 12800 тис.грн.

В економіку району з наростаючим підсумком всього залучено 16,1 млн. дол. США іноземних інвестицій, що складає 1,2% до загального підсумку по області.

Найбільш інвестованим у районі є металургійне виробництво та виробництво готових металевих виробів – 42,8% від загального обсягу у район, оптова торгівля і посередництво – 15,6%, виробництво харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів – 8,8%, інші галузі промисловості – 9,2%.

У металургійному виробництві реалізовуються інвестиційні проекти підприємствами з данськими іноземними інвестиціями, що працюють у смт. Куликів. Це підприємства: ТзОВ «Гульдманн-Україна», ДП «Ен Джі Метал Україна», ДП «Сканлак Україна».

У харчопереробній промисловості найбільш цікавим інвестиційним проектом є виробництво на ТзОВ «Галфрост». Підприємство здійснює переробку дикоростучих і культивованих ягід, що вирощуються на оброблюваних полях відповідно до європейських стандартів. Тут використовують сучасну систему менеджменту та контролю за якістю продукції, обладнання та технології виробничих циклів походять з країн Європейського Союзу і відповідають світовим стандартам. Значну частину своєї продукції підприємство реалізує на експорт у країни Євросоюзу та Китай.  У 2011 році планується витратити на оновлення лінії переробки заморожених ягід 1,5 млн. грн.

Американським інвестором реалізовується найбільший інвестиційний проект з будівництва шахти з видобутку коксівного вугілля у с. Любеля (ДП «Сі-Сі-Ай-Любеля»).

Дочірнє підприємство «Сі-Сі-Ай-Любеля».

Реалізує інвестиційний проект по будівництву шахти з видобутку коксівного вугілля загальною вартістю близько 800 млн. доларів США.

На даний час ДП «СІ-Сі-Ай-Любеля» завершило відведення земельних ділянок для будівництва шахти «Любельська» №1-2 та уклало договори на довгострокову оренду 205,6 га землі. Підприємство приступило до виконання робіт підготовчого періоду будівництва шахти.

Загальні обсяги інвестування у реалізацію даного проекту складають 16,8 млн. доларів США.

Проте, у підприємства ДП «Сі-Сі-Ай-Любеля» є ряд проблем. На сьогоднішній день ДП «Сі-Сі-Ай-Любеля» не отримало ліцензії на піщані та суглинкові ділянки надр. Підприємство тричі (протягом 2008-2010 рр.)  отримувало відмову від Державної служби геології та надр України в отриманні спеціальних дозволів на користування надрами з метою їх геологічного вивчення. Другим проблемним питанням залишається відведення земельних ділянок під будівництво двох повітряних ліній ПЛ 110кВ від Добротвірської ТЕС до шахти «Любельська» №1-2. На даний момент проект будівництва шахти, включаючи проект будівництва під’їзної залізничної колії, пройшов комплексну державну експертизу та отримав позитивний висновок.

Крім того, підприємству ДП «Сі-Сі-Ай-Любеля» не відшкодовано ПДВ. За період червень 2009- грудень 2010 рр. всього заявлено до відшкодування 4,7 млн. грн. ПДВ, сплаченого підприємством у зв’язку із будівництвом основних фондів (об’єктів шахти «Любельська» №1-2 Львівсько-Волинського кам’яновугільного басейну України). З цієї суми перевірками, проведеними ДПІ у Жовківському районі, підтверджено до відшкодування лише 0,3 млн. грн. При цьому, грошовими коштами відшкодовано 150,5 тис. грн., а заборгованість з відшкодування решти 159,0 тис. грн. оформлена облігаціями внутрішньої державної позики.

Поряд з іноземними інвестиціями в економіку району залучались внутрішні інвестиції.

Згідно з постановою №527 від 30.06.2010 року «Про створення нових робочих місць для забезпечення зайнятості населення вугледобувних регіонів» виділено ДП «Жовківське лісове господарство» 6,0 млн. грн. внутрішніх інвестицій, за рахунок яких на сьогоднішній день придбано транспортних засобів та деревообробного обладнання на суму 5,6 млн. грн. і створено 76 нових робочих місць (15 робочих місць у 2010 році, 61 – у 2011 році). Реалізація даної програми продовжується.

У сфері малого підприємництва станом на 1.07.2011 року функціонувало 6289 суб’єктів малого бізнесу, в т.ч. 1805 юридичних осіб, 4484 – приватних підприємців.

У звітному періоді зареєстровано 45 юридичних та 146 фізичних осіб – приватних підприємців проти 22 та 299 відповідно у минулому році.

Спостерігається тенденція до зростання реєстрації юридичних осіб та зменшення реєстрації приватних підприємців-фізичних осіб.

Біля 40,0% підприємств малого бізнесу району здійснювали свою діяльність у сфері оптової та роздрібної торгівлі, торгівлі транспортними засобами, виробництвом продукції - біля 25% підприємств.

Зведений бюджет Жовківського району містить 46 місцевих бюджетів. З яких 3 міських, 2 селищних, 40 сільських бюджети, 1 районний бюджет.

Бюджет Жовківського району у І-му півріччі 2011 року виконано по доходах загального фонду на суму 23016,7 тис.грн., що становить 46,1% до виконання річного плану та 103,9% виконання плану з внесеними змінами на січень-червень 2011 року.

Доходів, що враховуються при визначенні міжбюджетних трансфертів, за звітний період надійшло 18586,4 тис.грн., що становить 107,6 відсотків до плану з внесеними змінами на січень-червень та 47,5 відсотка до річного плану.

Найбільшу питому вагу (80,0%) в доходах загального фонду займає податок на доходи фізичних осіб.

Податку на доходи фізичних осіб надійшло за І-ше півріччя 2011 року 18408,9 тис.грн., що склало 108,1 % до запланованого обсягу у І-му півріччі. Надходження податку  порівняно з відповідним періодом 2010 року збільшились на 1831,3 тис.грн. або 111,5 відсотка.

Плати за землю надійшло до бюджету району 3214,2 тис.грн., що становить 97,4 відсотка до піврічного плану з внесеними змінами.

Протягом І півріччя  2011 року забезпечено своєчасне призначення і перерахунки пенсій та стабільне фінансування пенсійних виплат. Станом на 01.07.2011 року заборгованості по виплаті пенсій немає.

Станом на 01.07.2011 року в районі налічується 27176 пенсіонерів. За І півріччя  2011 року відділом пенсійного забезпечення призначено 658 нових пенсій, проведено 633 поточних перерахунків від стажу і заробітку; здійснено 99 зустрічних перевірок правильності видачі підприємствами і організаціями документів про стаж і заробіток для призначення та перерахунку пенсій.

За І півріччя 2011 року до бюджету Фонду з усіх джерел фінансування надійшло 152859,5 тис.грн. У порівнянні з відповідним періодом  минулого року  надходження збільшились на 12300,9 тис.грн., або 116,0%.

Щодо надходжень до Пенсійного фонду, то тут простежується тенденція до зростання надходжень власних коштів.

Власні надходження склали 63430,2 тис.грн., в порівнянні з відповідним періодом минулого року вони зросли на суму  8741,5 тис.грн., або на 116,0%, процент забезпечення власними коштами на виплату пенсій складає 40,7 %.

З Державного бюджету України на фінансування пенсійних програм надійшло  51322,0 тис.грн., що на  11533,8 тис.грн. менше у порівнянні з відповідним періодом  минулого року.

Середній розмір пенсії за звітний період цього року в розрахунку на одного пенсіонера – 951,57 грн., у минулому році цей показник був на рівні – 904,37 грн., тобто середній розмір пенсії збільшився на 47,2 грн.

Щодо виплат допомог на діти та субсидій, то у районі за звітний період було прийнято 6166 заяв, що на 506 заяв більше ніж за відповідний період минулого року. У І-му півріччі 2011 року нараховано допомог на загальну суму 43,0 млн. грн. проти 33,7 млн. грн. у відповідному періоді минулого року, які повністю профінансовано. Житлових субсидій призначено 194 сім’ям на загальну суму 756,5 тис. грн. За відповідний період 2010 року житлових субсидій призначено на загальну суму 326,5 тис. грн. Проте залишається заборгованість з виплати субсидій на житлово-комунальні послуги – 211,3 тис.грн.

У сфері зайнятості населення

Не втрачає своєї соціальної гостроти проблема зайнятості населення.

На ринку праці спостерігається тенденція до збільшення зареєстрованого безробіття.

З початку 2011 року зареєстровано в пошуках роботи 1097 осіб, що на 362 особи більше, ніж за відповідний період 2010 року. В звітному періоді створено 615 нових робочих місць, що перевищує показник попереднього року на 283 одиниці, а від доведеного завдання, яке передбачене районною Програмою зайнятості складає 53,4 відс.

Протягом січня-червня 2010 року кількість наявних вакансій становила 380 одиниць, у відповідному періоді 2011 року ця цифра збільшилась до 684 одиниць, з них укомплектовано 350 (51,2%). Станом на 01.07.2011 року актуальними у центрі зайнятості залишилися 95 вакансій (станом на 01.07.2010 р. вакансій було 35).

До участі в оплачуваних громадських роботах залучені 264 безробітних проти 137 осіб в січні-червні 2010 року. Проходили навчання за професіями, які користуються попитом на місцевому ринку праці 231 особа, що на 58 осіб більше ніж за 6 місяців 2010 року.

Проблемою на сьогоднішній день у районі залишається надлишок робочої сили (особливо жіночої) на ринку праці, що обумовлено відсутністю робочих місць для працевлаштування жінок, які проживають у сільській місцевості, особливо гостро дане питання стоїть в таких зонах як: Потелич - Дев’ятир, Забір’я – Гійче – Влиця – Нова-Кам’янка (розташування даних населених пунктів з кордоном Республіки Польщі через відсутність робіт спонукає людей займатися човниковою торгівлею, що дає більше прибутків ніж витрати на доїзд до праці, яку пропонує служба зайнятості та працедавці за мінімальну заробітну плату); Магерів – Кам’яна Гора, Любеля – Деревня – Кулява, Купичволя – Боянець (відсутність конкурентоспроможних підприємств на даних територіях веде до зубожіння громадян). Нові підприємства із залученням інвестицій необхідно відкривати в тих населених пунктах, де є надлишок робочої сили, скупчення населених пунктів та віддалення їх від центральної траси.

Проблемою залишається також небажання громадян працездатного віку працювати через низьку заробітну плату (низька мотивація до праці). Такий стан спричинений і нелегальною зайнятістю.

У сфері регіонального розвитку, містобудування та архітектури

Першочерговим завданням в розвитку території є розробка Схеми планування території району, яка дасть можливість повноцінно використати геополітичне розташування району, його природний, економічний, екологічний та рекреаційний потенціал. Цю роботу район розпочав одним із перших в області. Районний бюджет долучився до спів фінансування даного проекту в розмірі 80,0 тис. грн.

У районі активно долучаються до виконання заходів Державної цільової програми з питань підготовки та проведення чемпіонату Європи 2012 з футболу. На території району розпочато будівництво автодороги Львів-Краківець (північна об’їзна м. Львова). Ведеться активна робота з територіальними громадами щодо залучення їх до проведення цих робіт. Передбачено влаштувати чотири неофіційних буферних фан-зони, дві з яких будуть передані для облаштування комунальними підприємствами Грядівської та Дублянської місцевих рад.

У 2010 році розпочато реконструкцію автодороги Львів-Рава-Руська. Завершення даних робіт планується у 2011 році.

Проведено повну інвентаризацію придорожніх об’єктів, а також окремо об’єктів придорожнього сервісу з матеріалами фото фіксації та довідковими даними, які розміщені в каталогах: «Інвестиційні можливості Львівщини», «Об’єкти підготовки до Євро 2012» та «Об’єкти придорожньої інфраструктури».

У сфері енергозбереження проводилися заходи по виконанню програми з енергоефективності.

З метою економії енергетичних ресурсів розроблені 2 проекти, які є в процесі реалізації, зокрема:

- проект, який передбачає встановлення котла марки «Крігер». Котельня обладнана автоматикою, яка забезпечує процес приготування теплоносія без втручання обслуговуючого персоналу.

Впровадження проекту реконструкції  котельні по вул.Воїнiв УПА  дасть змогу КП «Жовкватеплоенерго» використовувати відходи деревини в якості палива. Забезпечення паливом буде здійснюватись лісгоспами Жовківського району  та іншими організаціями з якими укладено попередні домовленості. 50% палива необхідного для роботи котельні підприємство буде виробляти самостійно на власній дробильній техніці з дров, відходів деревини, гіляк при коронування дерев в місті, деревини при очистці придорожніх смуг, лісу, осушувальних каналів.

В економічному аспекті впровадження даного проекту дасть змогу зменшити собівартість однієї відпущеної гігакалорії до 40% для бюджетних установ, а  для населення на 15-20% при використанні тріски власного виробництва та  при її закупівлі - на  5-10%.

Впровадження проекту в повному об’ємі  дозволить зменшити річне споживання газу на 1,2 млн. м.куб., термін окупності становить 4,8 роки.

В екологічному аспекті буде зменшено навантаження на довкілля, скоротяться викиди парникових газів, зменшиться рівень забруднення.

-  Робочий проект «Впровадження технології електричного теплоакумуляційного обігріву з встановленням електролітичних котлів на котельні Рава-Руської дільниці КП «Жовкватеплоенерго» по вул. 1 Листопада, 6 у м. Рава-Руська Жовківського району        Львівської області»  передбачає  впровадити  технологію електричного теплоакумуляційного обігріву з встановленням  електролітичних котлів (1шт) - в  котельні №1 в підвальному приміщенні Гуртожитку та  3 котли  в Котельні №2 в підвалі навчально-побутового корпусу.

Загальна економія коштів за опалювальний сезон  становитиме  440,3 тис. грн.

Освіта

На даний час у районі 77 загальноосвітніх навчальних закладів (19- І ступеня, 28 І-ІІ ступенів і 30 І-ІІІ ступенів), в яких навчається 12605 учнів.

Розпочато роботи по підготовці закладів освіти до нового навчального року. На роботи по капітальних і поточних ремонтах закладів освіти району у 2011 році передбачено 1,5 млн. грн.

В даний час ведуться капітальні ремонти у Бишківській і Річківській загальноосвітніх школах, розпочинається будівництво нової котельної Грядівської школи і перевід її на газове опалення. Проводяться роботи по встановленню внутрішніх вбиралень в приміщеннях семи шкіл.  На завершенні підготовчі роботи і розпочнеться тендерне визначення будівельної організації для проведення реконструкції колишньої військової частини під навчально-виховний комплекс «Школа-садок» у селі В.Висоцька. Виготовлено проектно-кошторисну документацію на газифікацію опалення Купичвільської і К.Гірської шкіл.

Проблемним залишається питання завершення будівництва Жовківської ЗОШ №2, продовження будівництва за кошти Львівської міської ради школи в с. Малехів, будівництво школи в с. Річки.

По програмі «Шкільний автобус» у 2010-2011 роках придбано 4 автобуси (у попередні роки придбано 16 автобусів). Для повного вирішення проблеми підвозу дітей для шкіл району потрібно закупити ще 6 автобусів.

45 загальноосвітніх шкіл використовують в навчальному процесі 53 сучасних комп'ютерних класи. Протягом першого півріччя 2011 року за кошти районного бюджету в галузі освіти закуплено 25 комп'ютерів для виконання програми з інформатики для учнів 9-х класів шкіл району, 2 мультимедійних комплекти. Вже зараз вивчається питання запровадження у поточному році якісного швидкісного інтернет-з’єднання у всі загальноосвітні школи І-ІІІ, І-ІІ ступенів.

Однак існує нагальна потреба у придбанні мультимедійних комплексів ще для 16 загальноосвітніх шкіл із чисельністю в них понад 100 учнів.

Гаряче  харчування у школах району мають  змогу  отримати  90,6% школярів району. Безкоштовно за бюджетні кошти харчуються всі 4510 учнів початкових класів, 450 учнів із малозабезпечених сімей, 42 дитини – сироти. На забезпечення гарячого харчування у 2011 році виділено 3 млн. грн.

З червня поточного року розпочато здійснення заходів з оздоровлення і відпочинку школярів. У  2011 році більше уваги буде приділено розвитку табору "Росинка", матеріальна база якого відстає від існуючих вимог для оздоровчого закладу. На оздоровлення та відпочинок дітей влітку 2011 року відповідно до бюджету району виділено в цілому 1404 тис.грн. ( в минулому році –1374 тис. грн.) Всіма формами оздоровлення і відпочинку планується охопити 6200 школярів, що у двічі перевищує показники попередніх років.

Проблемою є постійне збільшення кількості шкіл з малою наповнюваністю учнів. Демографічний спад призводить до зменшення середньої наповнюваності учнів у класах. Якщо у 2009 – 2010 навчальному році середня наповнюваність становила 17,7% учнів, то у 2010-2011 навчальному році – 17,1 %.

Забезпечення різнобічного розвитку дошкільників в районі здійснюють 34 дошкільних навчальних заклади і один навчально – виховний комплекс “школа-садок”. Суспільним дошкільним вихованням охоплено 2297 дітей, що становить - 35% до загальної кількості дітей від 1 до 6 років. Зокрема, у містах виховується  1254 дітей, у сільській місцевості 1043.

У вересні 2011 році планується відкрити 5 дошкільних закладів з короткотривалим перебуванням дітей на базі загальноосвітніх шкіл району (Потеличі, Думичі, Сопошин, В.Грибовичі, Н.Скварява) та додаткову групу при Віднівському дошкільному закладі.

Перелік проблемних питань Жовківського району в галузі освіти

1. Продовження будівництва середньої школи у м. Жовква по вул. Львівській

2.Будівництво загальноосвітньої середньої школи І-ІІ ступенів на 240 учнівських місць в с.Річки

3. Продовжити будівництво СШ с.Малехів.

Школа розрахована на 170 учнівських місць. На даний час на будівництво школи витрачено 2,5 млн.грн., з них: 1,4 млн.грн. з місцевого бюджету Малехівської сільської ради, 1,1 млн.грн. – кошти Львівської міської ради. За ці кошти закладено фундамент приміщення школи.

4. Будівництво дошкільних закладів:

- в м.Дубляни Жовківського району (проектна потужність – 360 дітей).

- в смт.Куликів (дошкільний навчальний заклад знаходиться в пристосованому приміщенні і розрахований на 85 місць, в якому на даний час виховується - 105 дітей, що значно перевищує наповнюваність груп відповідно до Закону України "Про дошкільну освіту".

На території селищної ради проживає - 392 дітей дошкільного віку. Черга на влаштування у садок - 216 дітей.

-  реконструкція існуючої будівлі по вул. Воїнів УПА під дитячий садок у м. Жовкві (проектна потужність – 120 місць, кошторисна вартість – 6,8 млн.грн.).

5. Продовжити запровадження енергозберігаючих технологій в закладах освіти району.

6. Перевід шкільних котелень на газове опалення в населених пунктах, де є газові мережі (Туринківська, В'язівська, Н.Скварявська, Мокротинська, Боянецька, Н.Кам'янська, Пилівська, Бобороїдська загальноосвітні школи).

7. Ремонт і обслуговування доріг, по яких пролягають маршрути шкільних автобусів.

8. Створення швидкісного інтернет-покриття території району і підключення до нього всіх навчальних закладів.

Охорона здоров’я

В районі функціонує 1 центральна районна лікарня, 1 районна лікарня, 2 міських лікарні, 10 лікарських амбулаторій  загальної практики сімейної медицини, 1 міська поліклініка та 57 ФАПів.

За І півріччя 2011 року  медичні установи Жовківського району профінансовано на суму 20928,2 тис.грн. при плані 44801,8 тис.грн. У 2010 році  за аналогічний  період було профінансовано на суму 19407,8 тис.грн. Дебіторська заборгованість  становить 1767 грн. (за світло).

На придбання медикаментів профінансовано 1215 тис. грн. при плані 2368,4 тис. грн., що становить 51,3%.

Позабюджетні надходження у І півріччі 2011 року становлять 595700 грн., що на 1 мешканця становить 5,4 грн. У І півріччі 2010 року позабюджетні надходження становили 695400 грн., що на 1 мешканця становило 6,35 грн.

Придбане та отримане обладнання, санітарний транспорт

У І півріччі 2011 року придбано (за спецкошти)

1. Апарат  ультразвукової діагностики – 39000 грн.

2. Електронний трансвагінальний датчик – 16000 грн.

3. Рециркулятор ультрафіолетовий  бактерицидний – 16 шт. – 29600 грн.

4. Опромінювач бактерицидний – 1 шт. – 2200 грн.

5. Морозильна камера  - 1 шт. – 3185 грн.

6. Електроплита «Норд» - 1 шт. – 1100 грн.

7. Холодильник «Дніпро» - 2 шт. – 5300 грн.

8. Контейнери для сміття – 7 шт. – 8330 грн.

Централізованих поставок  з Держбюджету у 2011 році не було.

У І півріччі 2010 року придбано шляхом централізованих поставок з Держбюджету:

1. Апарат  ШВЛ – 1 шт – 110000 грн.

2. Легковий автомобіль Opel Combo – 3 шт. – 423164,04 грн.

3. Набір для надання першої медичної допомоги – 1 шт. – 81733,00 грн.

4. Система ультразвукової діагностики – 1 шт. – 574156,38 грн.

5. ЕКГ трьох канальний – 2 шт. – 31903,60 грн.

6. Прилад для визначення рівня глюкози в крові – 19 шт. – 10593,79 грн.

За спец кошти у 2010 році придбано.

1. Апарат штучного дихання – 2 шт. – 4908 грн.

2. Станції кисневі – 6 шт. – 12000 грн.

3. Апарат «Наркон-П» - 2 шт. – 4000 грн.

4. Пральна машина «Атлант» - 2 шт. – 7610 грн.

5. Холодильники  - 4 шт. – 10000 грн.

6. Електричні плитки – 1 шт. – 2100 грн.

7. Столики LT-М – 7 шт. – 8155 грн.

8. Шафи медичні – 5 шт. – 10275 грн.

9. Вага медична дитяча – 1 шт. – 2000 грн.

У І півріччі 2011 року відкрито:

- після капітального ремонту хірургічне відділення Жовківської ЦРЛ.

- Продовжується капітальний ремонт дитячого відділення  ЖЦРЛ на суму 119,4 тис. грн., яке планується  відкрити до Дня Незалежності.

- Після капітальних ремонтів відкрито ФАП с.Кулява (16,6 тис.грн.), та ФАП с.Зашків (65,477  тис.грн.) та лабораторію Рава-Руської РЛ.

- В поліклінічному відділенні  ЖЦРЛ  продовжуються ремонтні роботи  по ремонту приміщень для  «Клініки дружньої  для молоді» по реалізації спільного проекту  з ЮНІСЕФ, кошторис на 2011 р. становить  200 тис. грн.

Після передачі  з місцевих бюджетів  на районний бюджет ФАПів, виникла проблема з від’єднанням лічильників на світло та газ у ФАПах, які перебувають в одних приміщеннях з сільськими радами, будинками Просвіти і т.д. через те, що не було передбачено коштів. Ведуться переговори з Жовківською районною радою щодо передбачення в бюджеті додаткових коштів для вирішення даної проблеми.

Культура

У районі нараховується 70 Народних домів, 74 бібліотеки, 3 початкові спеціалізовані мистецькі навчальні заклади, один кінотеатр.

У 2011 р по уточненому плану було виділено 15,3 млн. грн., що дає змогу повністю забезпечити установи культури заробітною платою та енергоносіями.

Вперше за роки Незалежної України у цьому фінансовому році на програму матеріально-технічного забезпечення закладів культури району було виділено з районного бюджету 580,0 тис. грн. для ремонту закладів культури.

В 2011 році на програми відділу культури і туризму було виділено 220,0 тис. грн., які використовуються протягом І-го півріччя, згідно з розробленими заходами на 2011 рік.

За 2010 рік закладами культури району було надано платних послуг на суму 456,5 тис. грн. Згідно планових показників 2011 року, станом на 1 липня ця цифра становить 266,6 тис. грн.

Бюджетом району на 2011 рік передбачено кошти на ремонт Народних домів сіл В.Передримихи, Пили, Лавриків, Нове Село, В.Висоцька, Равське, музею Леся Мартовича в с.Монастирок, фасаду Жовківської ДШМ. На загальну суму 530,0 тис. грн.  Роботи будуть виконані в ІІІ кварталі 2011 року.

Протягом 2010 року у Жовківську ЦБС надійшло 15645 тис. примірників книг на суму 135, 8 тис. грн. з різних джерел фінансування, в тому числі з районного бюджету 43,0 грн.

За І півріччя 2011 надійшло 6818 примірників на суму 133,9 тис грн., в тому числі з районного бюджету на суму 50 тис. грн. У 2011 році здійснено ремонт та введено в дію бібліотеку с.В.Передримихи. За сприяння органів місцевого самоврядування, спонсорських коштів проведено ремонт бібліотек сіл Шабельня, Замочок, Річки, Дубляни.

Для популяризації та сприяння розвитку туризму у 2011 році відділом підготовлено матеріали для випуску туристичного рекламного буклету, створення Координаційної ради з питань туризму та створення районного туристичного інформаційного центру.

Серед основних проблем є те, що ряд Народних домів не опалюються через вихід з ладу котелень у селах Боянець, Лавриків, Нова Скварява, Бишків, Кунин, Пили, Сопошин, Гійче, Замочок. На ці установи, що знаходяться на території населених пунктів, де проведено газопостачання, потрібні кошти на переобладнання котелень на газове опалення.
 

Пошук

Жовківщина

Про нас

Корисно

Випадкове зображення

rda_p15.jpg


Шановні відвідувачі!

Ми радо вітаємо Вас на сторінках нашого сайту. Достовірна інформація, відомості про Жовківський район, останні новини з життя регіону – все це для Вас.

 1 2 768x400346416

5a7acda4b8b14104895330

banner160x236meet your child

1 1497598187 300x198.9539748954 1 0 

802161 1654242

1523954433 nez pracya222

 

ШЛЯХ ПЕРЕСЕЛЕНЦЯ

Для прийому дзвінків щодо переїзду жителів АР Крим та південно-східних областей України на Львівщину працює «гаряча» телефонна лінія

0-800-501-727

Жовківська райдержадміністрація

(252) 21-432

Гаряча лінія з питань надання субсидій

на житлово-комунальні послуги

(252) 61-419

(з 8.00 – 17.00)

Як отримати житлові субсидії?

 

 

 

 

Громадське опитування «В якому місці має бути встановлений пам’ятник Т.Г.Шевченка у м. Жовква?»

Насамперед визначимо місце де постане Кобзар. Пропонуються такі місця:
 

Голосування

Яку інформацію ви бажаєте бачити у нас на сайті
 

До нас завітало

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні180
mod_vvisit_counterВчора1813
mod_vvisit_counterЦього тижня9227
mod_vvisit_counterМинулого тижня11187
mod_vvisit_counterЦього місяця24234
mod_vvisit_counterМинулого місяця32203
mod_vvisit_counterВсього2528088

Корисні посилання

Президент України

 

Урядовий портал

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Гаряча лінія та електронна пошта

для звернень громадян

(також для повідомлення
про будь-які підозрілі дії осіб, 
загострення ситуації,
скоєння правопорушень.
)

zhovkvarda@loda.gov.ua

(252) 21 432

(252) 22 485


Ресторан Сим-Сим