Нові правила виїзду одного з батьків з дитиною за кордон: що потрібно знати

e-mail Друк PDF
18 main100818

3 липня Верховна Рада ухвалила закон ЧужихДітейНеБуває №8296, що передбачає нові правила вивозу дітей за кордон. Закон вступить у силу вже 29 серпня. Наразі Міністерство юстиції України разом з Міністерством соціальної політики України та іншими зацікавленими органами працює над реалізацією норм Закону.

Новим законом зміняться правила виїзду дитини віком до 16 років за кордон без згоди другого з батьків.

Зокрема, той з батьків, з ким проживає дитина, і який не перешкоджає другому з батьків бачитися з дитиною, зможе виїхати з нею за кордон на термін до місяця без нотаріальної згоди іншого, якщо має рішення суду або органу опіки і піклування, яким підтверджено, що дитина проживає з ним. Таке рішення слід буде показати прикордонникам при виїзді.

Один з батьків, який вивозить дитину, обов’язково має повідомити, про виїзд рекомендованим листом другого з батьків, у разі наявності інформації про місце проживання другого з батьків, якщо той не ухиляється від сплати аліментів та належно виконує батьківські обов’язки.

При цьому на термін більше одного місяця можна виїхати за кордон без згоди другого з батьків, якщо, по-перше, останній має заборгованість зі сплати аліментів, розмір якої перевищує у сумі сплати аліментів за 4 місяці та 3 місяці, якщо дитина є тяжкохворою або дитиною з інвалідністю (у цьому випадку ще потрібно мати довідку, що підтверджує хворобу чи інвалідність), та, по-друге, необхідно пред'явити довідку, видану органом ДВС чи приватним виконавцем, про наявність заборгованості зі сплати аліментів (якщо сукупний розмір перевищує суму відповідних платежів за 4 та 3 місяці відповідно).

У всіх інших випадках нотаріально посвідчена згода необхідна.

Якщо немає нотаріально посвідченої згоди батька, а при розлученні питання щодо визначення місця проживання дитини не вирішувалося, єдиний варіант – звернутися до органів опіки та піклування або до суду для отримання рішення про визначення місця проживання дитини.

Також існують випадки, коли один з батьків відмовляється давати згоду на виїзд дитини за кордон строком більше місяця, при цьому він справно сплачує аліменти. У такій ситуації один з батьків може отримати одноразовий тимчасовий дозвіл на виїзд малолітньої дитини за межі України без згоди та супроводу батька. Для цього потрібно звернутися до суду. З 29 серпня такі справи розглядатимуть не довше 2 місяців

Той з батьків, хто проживає окремо від дитини, також має можливість вивезти дитину за кордон (незважаючи на те, на який термін), якщо: 1) не має заборгованостей з аліментів та 2) отримав нотаріально посвідчену згоду того з батьків, з ким проживає дитина. Для отримання згоди той з батьків, хто проживає окремо від дитини має письмово звернутися до того з батьків, з ким проживає дитина. Якщо протягом 10 днів останній не надасть нотаріально посвідченої згоди, то для вирішення питання необхідно звернутися до суду.

У суді це питання вирішуватимуть в порядку скороченої процедури розгляду справи.

Жовківщина

Корисно

Випадкове зображення

rda_p15.jpg

Шановні відвідувачі!

Ми радо вітаємо Вас на сторінках нашого сайту. Достовірна інформація, відомості про Жовківський район, останні новини з життя регіону – все це для Вас.

1 2 768x400346416

5a7acda4b8b14104895330

banner160x236meet your child

1 1497598187 300x198.9539748954 1 0

1523954433 nez pracya222

ШЛЯХ ПЕРЕСЕЛЕНЦЯ

0-800-501-727

Жовківська райдержадміністрація

Гаряча лінія з питань надання субсидій

(з 8.00 – 17.00)

Громадське опитування «В якому місці має бути встановлений пам’ятник Т.Г.Шевченка у м. Жовква?»

Насамперед визначимо місце де постане Кобзар. Пропонуються такі місця:

Яку інформацію ви бажаєте бачити у нас на сайті

До нас завітало

mod_vvisit_counterСьогодні665
mod_vvisit_counterВчора762
mod_vvisit_counterЦього тижня6514
mod_vvisit_counterМинулого тижня5167
mod_vvisit_counterЦього місяця16869
mod_vvisit_counterМинулого місяця33283
mod_vvisit_counterВсього2403441

Президент України

Урядовий портал