Палите траву та сухостій – а про небезпеку і відповідальність забули?

e-mail Друк PDF
3 0trava2
На Львівщині досі залишаються “господарі”, які всі залишки з полів - суху траву, стерню, солому – вирішують просто підпалити. І не задумуються над тим, що від такого підпалу сухостою страждає наша екологія, гине флора та фауна, знижується родючість ґрунту, а шкідливі викиди в повітря в 350 разів небезпечніші, ніж, до прикладу, викиди сигаретні.

А, якщо пожежі виникають на місцевості через яку проходять високовольтні лінії електропередач, постає нова загроза. Дим і вогонь є напівпровідниками і за відповідних умов здатні стати причиною короткого замикання ліній електропередачі. В результаті чого мешканці залишаються без електропостачання на довгий час. А хто в цьому винен – звичайно ж самі горе-господарі, які зробили “корисну справу” – всього лиш поприбирали сухостій на своїх територіях.
На відкритій території в безвітряну погоду вогонь може розповсюджуватися зі швидкістю до 4-х кілометрів на годину, а у вітряну – до 30. Висота полум’я сягає двох метрів, а при сильному вітрі з різкими змінами напрямку та швидкості, розмір таких пожеж протягом 15-30 хвилин збільшується в 2-3 рази. А це може призвести до великих масштабних пожеж, які охоплять не тільки поля, а й опори повітряних ліній електропередач, території електропідстанцій та інші об’єкти енергетики.Якщо Ви досі переконані, що кращого способу прибирання сухої трави, як її підпалити не має, то пам’ятайте і про те, що Ви будете відповідати перед законом. За самовільне випалювання рослинності та її залишків передбачена відповідальність згідно з ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення у вигляді штрафу. Особи, винні у порушенні вимог пожежної безпеки в лісах, несуть адміністративну відповідальність згідно ст. 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення та кримінальну відповідальність згідно ст. 245 Кримінального кодексу України, в разі спричинення тяжких наслідків.
Вже за цей рік 98 порушників були притягнуті до адміністративної відповідальності за фактом спалювання сухої рослинності державною екологічною інспекцією у Львівській області. Ці особи сплатили чималі штрафи на загальну суму 16 235 грн.
Давайте будемо свідомими та більше до такого способу прибирання не вдаватимемось.Якщо Ви побачите, що горить суха трава - негайно загасіть полум’я підручними засобами, а якщо це неможливо – викличте пожежних (101).

Жовківщина

Корисно

Випадкове зображення

rda_p12.jpg

Шановні відвідувачі!

Ми радо вітаємо Вас на сторінках нашого сайту. Достовірна інформація, відомості про Жовківський район, останні новини з життя регіону – все це для Вас.

banner160x236meet your child

1 1497598187 300x198.9539748954 1 0

1523954433 nez pracya222

ШЛЯХ ПЕРЕСЕЛЕНЦЯ

0-800-501-727

Жовківська райдержадміністрація

Гаряча лінія з питань надання субсидій

(з 8.00 – 17.00)

Громадське опитування «В якому місці має бути встановлений пам’ятник Т.Г.Шевченка у м. Жовква?»

Насамперед визначимо місце де постане Кобзар. Пропонуються такі місця:

Яку інформацію ви бажаєте бачити у нас на сайті

До нас завітало

mod_vvisit_counterСьогодні803
mod_vvisit_counterВчора2414
mod_vvisit_counterЦього тижня3217
mod_vvisit_counterМинулого тижня16251
mod_vvisit_counterЦього місяця38899
mod_vvisit_counterМинулого місяця80325
mod_vvisit_counterВсього2247004

Президент України

Урядовий портал