І горить, і димить або що необхідно знати про торф’яні пожежі

e-mail Друк PDF
.43B17A6C BA0B 4E09 B86D CA8D8E293A58 w1023 r1 s

Спекотне та посушливе літо спричинило масові загоряння торфу майже по всій території України, про що яскраво свідчать сюжети у новинах. Не оминуло це лихо і Волинь, адже торф’яні пожежі найчастіше трапляються в місцях видобутку або залягання торфу й виникають з причин неправильного поводження з вогнем, від розрядів блискавок чи самозаймання. Торф схильний до самозаймання, яке може статися при температурі вище 50 °C.

Торф'яні пожежі рухаються повільно, по декілька метрів на добу, і відзначаються тим, що їх майже неможливо згасити. Вони небезпечні раптовими проривами вогню з-під землі і тим, що їх край не завжди помітний. Якщо ви, відпочиваючи на природі, почули характерний запах гарі, побачили , що місцями з-під землі просочується дим, а сама земля гаряча – це торф’яна пожежа. Торф вигоряє зсередини, утворюючи порожнини, в які можна провалитися й згоріти. Температура в товщі торфу, охопленого пожежею, більше тисячі градусів.

При задимленні атмосферного повітря населених пунктів у результаті масових торф'яних пожеж рекомендується:

- Намагатися обмежити перебування на відкритому повітрі, уникати тривалого перебування на відкритому повітрі рано вранці (у повітрі знаходиться максимальна кількість смогу) та у найспекотніший час доби. Дітям і вагітним жінкам слід відмовитися від тривалих прогулянок.

- Слід тримати вікна зачиненими, особливо вночі і рано вранці. При відкритті вікон завішувати місця надходження атмосферного повітря (вікна, кватирки тощо) зволоженою тканиною і періодично її змінювати.

- По можливості використовувати у побуті та на робочих місцях системи кондиціонування та очищення повітря.

- Проводити вологе прибирання в житлових приміщеннях і на робочих місцях; корисно також поставити в житлових та робочих приміщеннях ємності з водою, щоб підвищити вологість повітря.

- Збільшити споживання рідини до 2-3 літрів на день для дорослих. Для відшкодування втрати солей та мікроелементів рекомендується пити підсолену і мінеральну лужну воду, молочно-кислі напої (знежирене молоко, молочну сироватку), соки, мінералізовані напої, киснево-білкові коктейлі.

- У разі виникнення симптомів гострого захворювання або нездужання (поява ознак задишки, кашлю, безсоння) необхідно звернутися до лікаря.

- Уникати потрапляння під дію опадів, у випадку неможливості уникнення – за першої можливості прийняти душ.

Головним способом гасіння підземної торф'яної пожежі є обкопування території огороджувальними канавами. Саму пожежу гасять шляхом перекопування палаючого торфу і заливання його великою кількістю води. Оскільки температура в товщі торфу, охопленого пожежею, більше тисячі градусів, вода, яка потрапляє на зону горіння згори, випаровуюється, не встигаючи досягнути вогнища. Для ліквідації торф’яної пожежі необхідні дуже великі обсяги води.
Продукти згорання, які утворюються внаслідок горіння торфу дуже небезпечні для здоров’я людей, оскільки вони є радіоактивними та негативно впливають на екологічну ситуацію.

Жовківщина

Корисно

Випадкове зображення

rda_p12.jpg

Шановні відвідувачі!

Ми радо вітаємо Вас на сторінках нашого сайту. Достовірна інформація, відомості про Жовківський район, останні новини з життя регіону – все це для Вас.

1 2 768x400346416

5a7acda4b8b14104895330

banner160x236meet your child

1 1497598187 300x198.9539748954 1 0

1523954433 nez pracya222

ШЛЯХ ПЕРЕСЕЛЕНЦЯ

0-800-501-727

Жовківська райдержадміністрація

Гаряча лінія з питань надання субсидій

(з 8.00 – 17.00)

Громадське опитування «В якому місці має бути встановлений пам’ятник Т.Г.Шевченка у м. Жовква?»

Насамперед визначимо місце де постане Кобзар. Пропонуються такі місця:

Яку інформацію ви бажаєте бачити у нас на сайті

До нас завітало

mod_vvisit_counterСьогодні573
mod_vvisit_counterВчора1088
mod_vvisit_counterЦього тижня5291
mod_vvisit_counterМинулого тижня6993
mod_vvisit_counterЦього місяця24693
mod_vvisit_counterМинулого місяця71011
mod_vvisit_counterВсього2377982

Президент України

Урядовий портал